Kosova sensacionāli pārspēj Čehiju, Anglija turpina bez zaudējumiem

07/09/2019 21:41

Anglijas futbola izlase sestdien guva pārliecinošu uzvaru 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē, kamēr Kosova pārsteidza Čehijas izlasi, tādējādi pakāpjoties uz otro vietu A apakšgrupā.

Anglija savā trešajā spēlē mājās ar rezultātu 4:0 (1:0) pārspēja Bulgāriju, kvalifikācijas turnīru turpinot bez zaudējumiem.

Ilgu laiku viesi demonstrēja atzīstamu sniegumu, spēlējot neizšķirti ar titulēto Anglijas izlasi, līdz 24.minūtē bulgāru vārtsargs veica vāju piespēli tuvākajam aizsargam, bet šo situāciju nolasīja Rahīms Stērlings, kurš pārtvēra bumbu un brīdi vēlāk piespēlēja to Herijam Keinam, viņam gūstot pirmos vārtus spēlē. Viesiem šādu rezultātu izdevās noturēt līdz pat puslaika beigām, bet 50.minūtē Keins tika pie iespējas izpildīt “pendeli”, kas bija precīza.

Piecas minūtes vēlāk neapturamais duets – Stērlings un Keins – nokārtoja vēl vienus vārtus, šoreiz precīzi sitot Stērlingam. Savukārt mača 73.minūtē Keins soda laukumā tika paklupināts no aizmugures, nopelnot vēl vienu “pendeli”. Arī šoreiz Keins bija nekļūdīgs gūstot savus trešos, bet komandai jau ceturtos vārtus.

Tikmēr vēl vienā A apakšgrupas spēlē savu skatītāju priekšā Kosova ar rezultātu 2:1 (1:1) pārsteidza Čehijas izlasi.

Mača sākumā nekas neliecināja par vēsturisko panākumu, jo 16.minūtē precīzs no tuvas distances bija Patriks Šiks, tomēr Vedats Muriki četras minūtes vēlāk uzsāka atspēlēšanos. Trīs kosovieši aizskrēja ātrajā uzbrukumā, un pēc piespēles soda laukumā precīzi sita Muriki, panākot 1:1. Ar šādu rezultātu arī noslēdzās pirmais puslaiks, bet 67.minūtē Kosovai izpildot stūra sitienu, čehu spēlētāji uz brīdi šķita apjukuši, ko ātri vien izmantoja Mergims Vojvoda. Čehijai atlikušajās minūtēs neizdevās izpildīt nevienu sitienu vārtu rāmī, līdz ar to piedzīvots negaidīts zaudējums.

A apakšgrupā ar deviņiem punktiem trīs spēlēs vadībā ir Anglija, tālāk ar astoņiem četrās spēlēs seko Kosova, bet tikpat mačos sešus punktus iekrājusi Čehija. Melnkalne aizvadījusi četras spēles, nopelnot divus punktus, bet tikpat ir Bulgārijai, kas nospēlējusi piecus mačus.

Zīmīgi, ka Čehija Starptautiskās futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā ieņem 28.vietu, kamēr Kosova atrodama vien 126.pozīcijā.

Citā spēlē B apakšgrupā trešo zaudējumu piedzīvoja Lietuva, kas mājās ar rezultātu 0:3 (0:2) piekāpās Ukrainas izlasei.

Uzvarētāju rindās ar vārtu guvumiem izcēlās Oleksandrs Zinčenko, Marloss un Ruslans Maļinovskis.

Pirmos vārtus mačā lietuvieši zaudēja jau septītajā minūtē, bet 20 minūtes vēlāk pārsvaru līdz 2:0 palielināja Marloss, kamēr Maļinovskis gala vārdu teica otrā puslaika 17.minūtē.

Ukraina B apakšgrupā ar 13 punktiem piecās spēlēs atrodas drošā vadībā, jo otrajā vietā esošā Luksemburga četrās spēlēs iekrājusi vien četrus punktus. Tikpat ir arī trešajā pozīcijā esošajai Serbijai, kas gan aizvadījusi trīs spēles, bet Portugāle divās spēlēs nopelnījusi divus punktus. Tikmēr Lietuva četrās spēlēs ieguvusi tikai vienu punktu.

Savukārt H apakšgrupā Islande ar rezultātu 3:0 (1:0) pārliecinoši uzveica Moldovu.

Islandes rindās ar precīziem sitieniem izcēlās Kolbeins Sigtorsons, Birkirs Bjardnasons, bet Viktors Mudračs bumbu raidīja savos vārtos.

Šajā apakšgrupā Islande ar 12 punktiem piecās spēlēs ieņem pirmo vietu, kamēr Turcija aizvadījusi par maču mazāk, izcīnot deviņus punktus. Trešo vietu ar identisku statistiku ieņem Francija, ceturtā ar sešiem punktiem ir Albānija, bet Moldova piecās spēlēs sakrājusi trīs punktus. Pēdējo vietu, neizcīnot nevienu punktu, ieņem Andora.

Sestdienas vakarā paredzētas vēl trīs spēles – Francija uzņems Albāniju, Portugāle viesosies pie Serbijas, bet Turcija centīsies pārspēt Andoru, tādējādi pietuvojoties Islandei turnīra tabulā.

Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies katras apakšgrupas divas labākās izlases.

Nākamā gada Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks 12 pilsētās 12 dažādās kontinenta valstīs.