Koštam divi vārti, “Atletico” papildlaikā sarūgtina “Real”

16/08/2018 00:34
Djēgo Košta, Sportazinas.com

Trešdien Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, 15 tūkstošu skatītāju ietilpīgajā “A.Le Coq” jeb “Lillekula” stadionā norisinājās UEFA Superkausa izcīņa, kur uzvaru divu Madrides klubu – “Real” un “Atletico” – derbijā ar 4:2 papildlaikā guva “Atletico.

Superkausa izcīņā tiekas abu Eiropas prestižāko klubu turnīru uzvarētājas. “Real” ir aizvadītās sezonas UEFA Čempionu līgas uzvarētāja (uzvarējusi pēdējos trīs gados), bet “Atletico” triumfēja UEFA Eiropas līgā. Divas komandas no vienas pilsētas Superkausa izcīņā piedalījās pirmo reizi vēsturē.

Spēle sākās ar “aukstu dušu” Karaliskajam klubam, jo jau pirmajā uzbrukumā vārtus no asa leņķa guva Djēgo Košta, panākot 1:0 “Atletico” labā. “Real” uzreiz pārņēma iniciatīvu un ievērojami vairāk kontrolēja bumbu. 17. minūtē Marselu izdarīja bīstamu piespēli gar vārtiem, kas izraisīja nelielu paniku “Atletico” aizsardzības rindās.

27. minūtē “Real” izdevās izlīdzināt rezultātu, kad pēc lieliska Gareta Beila centrējuma pirmais pie bumbas bija Karims Benzema – 1:1. Jāatzīmē, ka līdz gūtajiem vārtiem bumbas kontroles attiecība bija 66% pret 34% par labu “Real”.

“Atletico” centās aktivizēties, kas gan neizdevās un “Real” ātri vien pārņēma iniciatīvu savās rokās. Tiesa, 35. minūtē “Real” paveicās, kad potenciāli ļoti bīstamu pretuzbrukumu “norāva” Asensio, kurš arī par to nopelnīja dzelteno kartiņu. Tā arī pirmais puslaiks noslēdzās ar 1:1.

Otrais puslaiks iesākās līdzīgā cīņā un 54. minūtē Marselo nopelnīja dzelteno kartiņu. 62. minūtē tas pats Marselo ar filigrānu piespēli izvirzīja uzbrukuma smailē Beilu, kuram gan bumbu atņēmu, bet bija nopelnīts stūris. Kā vēlāk izrādījās – tas bija ļoti veiksmīgs, jo pēc skaistas tā izspēles un centrējuma soda laukumā Huafrans tajā spēlēja ar roku, bet “pendeli” aukstasinīgi realizēja Serhio Ramoss – 2:1 par labu “Real”.

Jāatzīmē arī Ramosa epizode ar Koštu 65. minūtē, kad Ramosam krītot Košta viņam ar kāju trāpīja pa galvu. Tiesnesis lēma, ka tas bija netīši, bet situācija nebija viennozīmīga. Piedevām Koštam jau bija viens brīdinajums par pārāk asu vēršanos pret tiesnesi, kad tas nozīmēja 11 metru soda sitienu. Un tieši Košta bija tas, kurš noformēja dubli un 79. minūtē panāca 2:2. Atlikušajā laikā vārti netika gūti, kas nozīmēja, ka būs papildlaiks.

Tajā veiksmīgāki izrādījās “Atletico” futbolisti, kas sešu minūšu intervālā guva divus līdzīgus vārtus aptuveni no soda laukuma sākuma. 98. minūtē precīzs bija Sauls Rodrigess, bet 104. minūtē skaisti vārti Kokem – 4:2. Tā arī mačs noslēdzās, par UEFA Superkausa ieguvējumiem kronējot “Atletico”, kas kluba pastāvēšanas vēsturē bija trešais šāda veida tituls.