Koževņikovs EČ svarcelšanā izcīna vietu desmitniekā

09/04/2021 23:22
Vadims Koževņikovs

Latvijas sportists Vadims Koževņikovs piektdien Krievijā Eiropas čempionātā svarcelšanā svara kategorijā līdz 96 kilogramiem ierindojās desmitajā vietā. Koževņikovs raušanā pacēla 145 kilogramus, bet divreiz neizdevās pacelt 150 kilogramus, kas B grupā bija ceturtais labākais rezultāts.

Grūšanā viņš sākotnēji netika galā ar 187 kilogramiem, tomēr ar otro piegājienu šāda smaguma svaru stieni izdevās pacelt. Pēdējā piegājienā viņš nepacēla 195 kilogramus, kas ļautu pakāpties uz otro vietu grupā. Grūšanā Latvijas sportistam otrais labākais rezultāts, bet summā viņš ar 332 kilogramiem bija trešais. Uzvaru B grupas sacensībās ar summā paceltiem 346 kilogramiem izcīnīja polis Daniels Goljašs, bet 333 kilogramus pacēla soms Jese Nikanens.

A grupas sacensībās raušanā uzvarēja Gruzijas pārstāvis Antons Pļesnojs, kurš uzrāva 180 kilogramus. Viņš apsteidza baltkrievu Pjotru Asajonaku ar 172 un Krievijas komandas pārstāvi Arturu Babajanu ar 167 kilogramiem. Koževņikovs raušanā ieņēma 13.vietu. Arī grūšanā uzvarēja Pļesnojs, kurš uzgrūda 213 kilogramus. Viņš apsteidza armēni Hakobu Mkrtčjanu (212 kg) un poli Bartolomeju Adamusu (206 kg). Summā Pļesnojs sakrāja 393 kilogramus, apsteidzot Asajonaku ar 374 kilogramiem un Mkrtčjanu ar 372 kilogramiem. Divi sportisti grūšanā nopelnīja nullīti, un tas nozīmēja, ka Koževņikovs Eiropas čempionātā summā ieņēma desmito vietu 16 sportistu konkurencē. Raušanā viņam 13.rezultāts, bet grūšanā – astotā vieta.

Jau ziņots, ka ceturtdien Armands Mežinskis svara kategorijā līdz 89 kilogramiem izcīnīja 11.vietu, vēl dienu dienu iepriekš Ritvars Suharevs summā izcīnīja bronzu svara kategorijā līdz 81 kilogramam, bet otrdien Vlads Prokofjevs svara kategorijā līdz 73 kilogramiem finišēja 12.vietā. Sestdien Eiropas čempionātā svara kategorijā līdz 109 kilogramiem startēt plāno arī Artūrs Plēsnieks. Eiropas čempionātā sportisti cīnās par ieskaites punktiem Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijā.