Koževņikovs Eiropas čempionātā B grupā ieņem trešo pozīciju

09/04/2021 12:27

Latvijas sportists Vadims Koževņikovs piektdien Krievijā Eiropas čempionātā svarcelšanā B grupas sacensībās līdz 96 kilogramiem divu disciplīnu summā ierindojās trešajā vietā. Koževņikovs raušanā pacēla 145 kilogramus, bet divreiz neizdevās pacelt 150 kilogramus, kas B grupā bija ceturtais labākais rezultāts. Grūšanā viņš sākotnēji netika galā ar 187 kilogramiem, tomēr ar otro piegājienu izdevās pacelt svara stieni.

Pēdējā piegājienā viņš nepacēla 195 kilogramus, kas ļautu pakāpties uz otro vietu. Grūšanā Latvijas sportistam otrais labākais rezultāts, bet summā viņš ar 332 kilogramiem bija trešais. Uzvaru B grupas sacensībās ar summā paceltiem 346 kilogramiem izcīnīja polis Daniels Goljašs, bet 333 kilogramus pacēla soms Jese Nikanens.

Vēlāk piektdien paredzētas arī A grupas sacensības, kurās piedalīsies vēl deviņi sportisti. Tas nozīmē, ka Koževņikovs Eiropas čempionātā nebūs zemāk par 12.vietu. Jau ziņots, ka ceturtdien Armands Mežinskis svara kategorijā līdz 89 kilogramiem izcīnīja 11.vietu, bet dienu iepriekš Ritvars Suharevs summā izcīnīja bronzu svara kategorijā līdz 81 kilogramam.

Sestdien Eiropas čempionātā svara kategorijā līdz 109 kilogramiem startēt plāno arī Artūrs Plēsnieks. Eiropas čempionātā sportisti cīnās par ieskaites punktiem Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijā.