Koziols: Latvija ir pārāk maza, lai šeit būtu labs vietējais čempionāts

19/04/2023 17:23
Nokopēts
Viesturs Koziols

Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Padomes loceklis un bijušais Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols sarunā ar Ukrainas hokeja federācijas (FHU) preses dienestu atzinis, ka Latvija ir pārāk maza valsts, lai tajā būtu kvalitatīvs vietējais hokeja čempionāts.

Jau vēstīts, ka aizvadītās nedēļas nogalē Ukrainas hokeja izlase viesojās Rīgā, kur, gatavojoties pasaules čempionātam 1B divīzijā, nospēlēja divus mačus pret Latvijas klubu izlasi. Abās spēlēs viesi izrādījās veiksmīgāki, svinot divas uzvaras – 6:3 un 10:1.

“Esmu ļoti priecīgs, ka mums izdevies organizēt šādus mačus. Ļoti labi atceros tos laikus, kad man piederošā komanda “Rīga 2000” spēlēja pret Kijivas “Sokil”. Kā mēs braucām viens pie otra, cik labas attiecības mums bija. Prieks par to, ka tagad mūsu tikšanās notiek citā līmenī,” teica funkcionārs.

“Latvija meklē jaunus veidus, kā attīstīt vietējo hokeju. Latvija ir pārāk maza valsts, lai šeit būtu labs vietējais čempionāts. Mums jāmeklē sadarbība ar citām valstīm, lai spēlētu vienā līgā. Domāju, ka mums jāatsāk tas, kas bija Austrumu Eiropas hokeja līgas (AEHL) laikos. Jādomā par klubu turnīru sezonas laikā. Tad arī šī reģiona izlases kļūs spēcīgākas. Zinu, ka interese ir Polijā, Lietuvā, Latvijā, ceru, ka arī Igaunijas hokejs pievilksies klāt.”

Aizvadītajā sezonā “Optibet” hokeja līgā (OHL) piedalījās trīs Lietuvas klubi, kuri ieguva vietas no sestās līdz astotajai un no cīņas izstājās ceturtdaļfinālā. Savukārt “Kurbads” vienība, kura spēlēja Igaunijas čempionātā, kļuva par šīs valsts čempionu.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
6.25
4.8
1.46
4.8
4.1
1.65
1.41
4.75
7.5
4.8
3.9
1.68
3.1
3.75
2.15
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām