Koziols: Latvijas hokejisti uz KHL tiek aicināti ne jau tādēļ, ka viņi ir laba līmeņa spēlētāji..

03/08/2022 10:17
Nokopēts
Viesturs Koziols

Kādreizējais Latvijas hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols “Latvijas Radio” diskusijā par Krievijas izraisītā kara ietekmi uz sporta pasauli dalījās pārdomās par latviešu hokejistu došanos uz Kontinentālo hokeja līgu (KHL), kā arī atcerējās par Rīgas “Dinamo” pirmsākumiem.

“Tas ir katra cilvēka individuāls lēmums. Es šos cilvēkus saprotu, bet nekādā veidā neatbalstu. Saprotu, ka viņiem nauda ir svarīgāka un pats nekādā gadījumā tādu izvēli nebūtu izdarījis. Esmu runājis gan ar Jāni, gan ar Miku. Jautājums nav tikai par naudu, kaut gan tas ir svarīgs aspekts un es viņus saprotu, ka tā nauda ir jānopelna,” saka Koziols.

“Stāsts ir nedaudz dziļāks. Ko cilvēki nesaprot – viņi uz KHL tiek aicināti ne jau tādēļ, ka ir labi hokejisti, bet tādēļ, ka, piemēram, viņš ir Jānis – latvietis. Mans mīļākais teiciens pēdējos gados, strādājot hokejā, ir “ceru, ka man nav taisnība”. Bet domāju, ka Jāni un Nikolaju, it īpaši Jāni, jo viņam vārds un uzvārds ir skaļāks, krievi izmantos savu politisku mērķu interesēs. Tā ir lielākā problēma, ko čaļi nesaprot. Jautāju, ko jūs darīsiet, ja jums liks nostāties laukumā Z burtā? Nestāvēsiet? Tā ir lielākā sāpe – cilvēki nesaprot, kur viņi brauc. Čaļi laikam tik ļoti prioritizē to naudu, ka aiz tās neredz lielās lietas,” pārliecināts hokeja funkcionārs.

“Man piederēja “Rīga 2000”, vairākas reizes pēc kārtas bijām kļuvuši par valsts čempioni un es meklēju nākošo līmeni, kurā varētu spēlēt. Maskavā satikos ar Vjačeslavu Fetisovu, Sergeju Makarovu, lai mēs runātu, ka klubs no Latvijas varētu spēlēt Krievijas līgā. Tur nebija runa par politiku. Protams, pēc tam mēs redzējām, ka KHL ir ģeopolitiskais projekts, soft-power [maigā vara], pats to sapratu ļoti ātri,” atceras bijušais LHF ģenerālsekretārs.

“Visi gaida elku skaidru nostāju. Bet tagad uzdodam sev jautājumu – kāpēc tādas nav? Kas ir hokeja sabiedrība? Tā nedzīvo izolēti un pateikšu atklāti, esmu vīlies daudzu cilvēku izvēlēs – ne tikai hokejistu, bet arī savu draugu, nostājā par šo situāciju, kad ir acīmredzami, kur ir ļaunums un kur nē,” uzsver Koziols.

“Ir vēl viena nianse. Mums Latvijā pašlaik dzīvo hokejisti no Baltkrievijas, viena no aktīvākajām protestētājam pret Lukašenko, kura bija spiesta pamest valsti. Bet viņa nevar spēlēt hokeju pie mums, jo Baltkrievijas pilsoņiem aizliegts piedalīties sacensībās Latvijā. Tas nekas, ka viņa ir pret [režīmu], pēc likumdošanas viņa nevar spēlēt,” uz nepilnībām Sporta likumā norāda hokeja funkcionārs.

TOP notikumi
1
X
2
5.78
4.35
1.54
1.49
4.34
6.52
4.15
3.34
1.95
1.33
-
2.85
3.6
-
1.22
3.75
-
1.2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām