Koziols pēc IIHF kongresa: Bēdīgi, ka nediskutē, kā pelnīt naudu…

Viesturs Koziols, Sportazinas.com
foto: LETA

Aizvadītajā nedēļā Maltas galvaspilsētā Valletā norisinājās Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) kongress. Uz šo kārtējo sanāksmi devās ar Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols, kurš sarunā ar LHF pastāstīja par savu vizīti Maltā.

“Pirms IIHF kongresa mēs sākotnēji tikāmies ar Baltkrievijas Hokeja federāciju un tās jauno prezidentu – Genādiju Savilovu. Pēc tam mums bija sanāksme ar IIHF pārstāvjiem, kur pārrunājām dažādas aktualitātes saistībā ar 2021.gada čempionātu. Mums ir mēnesis laika, lai parakstītu līgumu ar Baltkrieviju un IIHF. Tur ir jāizdara vēl diezgan liels darbs,” skaidroja Koziols.

“Kongresa laikā IIHF prezidents Renē Fāzels bija uzaicinājis visas TOP divīziju federācijas, kā arī tās, kuras atrodas ļoti tuvu elites čempionātam. Tur notika plaša diskusija par 2022.gada olimpiskajām spēlēm. Šobrīd Starptautiskā olimpiskā komiteja risina nopietnas sarunas ar IIHF, vai vispār doties hokejam kā sporta veidam uz Olimpiādi. Protams, ka visas federācijas ir noskaņotas pozitīvi – ir jāpiedalās. Tomēr nav skaidrības, uz kādiem nosacījumiem varētu būt šī vienošanās. Nav šaubu, ka hokejs olimpiskajās spēlēs ir viens no TOP notikumiem. Tas, protams, arī ir saistīts ar to, vai NHL spēlētāji ņems dalību Pekinas olimpiskajās spēlēs. Arī šis jautājums nav tik vienkāršs. Mēs ar sporta direktoru Edgaru Bunci šo pārrunājām un secinājām, ka arī NHL varētu būt interesants Ķīnas tirgus. Tikai to ir jāmāk pareizi iepakot un notirgot,” izteicās Koziols.

“Runājot par pašu kongresa gaitu, tad galvenā lieta bija IIHF finanšu atskaite. IIHF finanšu situācija ir stabila,” atzina LHF viceprezidents. “Man diskusiju izraisīja tikai tas, ka IIHF ir tikai divi ienākumi avoti. Tie ir ieņēmumi no “Infront” un olimpiskajām spēlēm, kurus viņi saņem ik pēc četriem gadiem. Citu lielu ienākumu viņiem nav. Bēdīgi ir tas, ka IIHF kongresos nediskutē, kā pelnīt naudu. Kuluāros jau tiek runāts, ka IIHF vajadzētu būt pārmaiņām vadībā un attieksmē pret moderno pasauli. Diemžēl, kongresa vadībā tas netiek apspriests.”

“Vēl kongresā tika apspriesti visi gaidāmie čempionāti. No turnīriem, kas skar mūs, viss lielākais izaicinājums rīkotājiem būs sieviešu čempionāts Pekinā. Viņiem nav lielas pieredzes, tādēļ jāiegulda vēl smags un rūpīgs darbs,” skaidroja Koziols.

“Noslēdzoties kongresam, tikāmies ar “Inront” uzņēmumu. Līdz novembrim LHF ar šo kompāniju jānoslēdz vienošanās. Tas mums ir ļoti svarīgi, lai mēs varētu pārdot sponsoru paketes uz 2021. gada čempionātu un tikt skaidrībā par biļešu tirdzniecību. 29.oktobrī “Infrontt” ieradīsies Rīgā un dosies aplūkot “Arēna Rīga”,” noslēguma izteicās LHF ģenerālsekretārs.

Informāciju sagatavoja: Latvijas hokeja federācija

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par