Koziols: Teorētiski Latvija var rīkot visu PČ hokejā

16/01/2021 18:33

Krievijas ziņu aģentūrai TASS Latvijas hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols pavēstījis, ka Startpautiskā hokeja federācija (IIHF) ir devusi norādījumus, kurus izpildot Latvija šī gada pasaules čempionātu varēs rīkot vienatnē.

“Teorētiski Latvija var rīkot visu pasaules čempionātu. Pirms mēneša mēs IIHF aizsūtījām vēstuli, kurā paskaidrojām, kādos apstākļos mēs to varētu izdarīt,” skaidro Koziols. “Mums ļoti īsā laikā ir jāuzbūvē arēna, piemēram, tāda, kurā parasti notiek “Winter Classic” mači. Mēs to varam izdarīt, bet viss atkarīgs no tā, ko IIHF izlems janvāra beigās.”

Pašlaik Latvijā ir tikai “Arēna Rīga”, kuras ietilpība pārsniedz 10 tūkstošu skatītāju vietas, kas pēc IIHF noteikumiem ir minimālā halle ietilpība, lai tur varētu notikt izslēgšanas spēles, ja vien netiek veikti grozījumi saistībā ar pandēmiju.

Jau ziņots, ka IIHF prezidents Renē Fāzels saskarās ar milzīgu kritiku pēc tam, kad viņš janvāra sākumā aizvadīja draudzīgu tikšanos ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko. Jāatzīmē, ka organizācija pat bija spiesta atslēgt komentārus pie publikācijām sociālajos tīklos par šo vizīti.

Sākotnēji Fāzels apsolīja, ka galējais lēmums par 2021. gada PČ, kuram jānotiek Rīgā un Minskā, tiks pieņemts 11. janvārī, tomēr vēlāk šis datums tika mainīts uz mēneša beigām. Pats IIHF prezidents par savu tikšanos ar Lukašenko teica, ka Minskā viņš spēlējās ar uguni un nedaudz apdedzinājās. Pēdējo dienu laikā Fāzela retorika kļūst arvien kritiskāka – ja agrāk viņš bija pārliecināts par iespēju rīkot turnīra daļu arī Minskā, tad tagad viņš pieļauj iespēju, ka Baltkrievijai varētu atņemt PČ.

Šodien parādījās informācija, ka Čehijas autoražotājs “Škoda” paziņojis par gatavību pārtraukt gandrīz 30 gadu sadarbību ar IIHF, ja daļa no 2021. gada pasaules čempionāta spēlēm notiks Baltkrievijā. Iepriekš ar līdzīgu paziņojumu klajā nāca vēl viens pasaules čempionāta sponsors – kosmētikas ražošanas milzis “Nivea”.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/02/2021 23:02

Štelmahera spīts un ko saka skaitļi – kā Latvija pazaudēja biļeti uz EČ finālturnīru

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglākos laikus. Abas galvenās valsts izlases nav kvalificējušās kontinenta lielākajam basketbola forumam, kaut gan darbs bija ne tikai izdarāms, bet klasificējās “obligāti izdarāmo” sarakstā. Šajā materiālā…