Krastenbergs “eksplodē” jaunā kluba debijā, Jakam un Freibergam izcils sniegums Čehijā

20/01/2023 22:33
Renārs Krastenbergs

Zviedrija

Šovakar Zviedrijas pēc spēka otrās jeb “Allsvenskan” līgas spēlē Stokholmas AIK komandas rindās debitēja Renārs Krastenbergs. Latvijas izlases uzbrucējs, gūstot divus vārtus un atdodot rezultatīvu piespēli, sekmēja galvaspilsētas kluba panākumu ar 4:3 pret “Vasteras”.

AIK jau mača ievadā nonāca iedzinējos ar 0:2, taču savu vārdu teica Krastenbergs. Vispirms viņš asistēja komandas pirmajā vārtu guvumā, otrajā periodā 10 sekundes pirms beigu sirēnas viņš realizēja AIK vairākumu (2:2). Lai gan Stokholmas vienība trešās trešdaļas sākumā atkal ielaida vārtus, Krastenbergs izšķirošā perioda 11. minūtē jau otro reizi mačā panāca izlīdzinājumu, tādējādi gūstot savus otros vārtus spēlē. Mačā kopumā Latvijas izlases spēlētājs izdarīja trīs metienus pa vārtiem, zaudēja vienīgajā iemetienā un spēli pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Jāatzīmē, ka Krastenbergs sava iepriekšējā kluba “Sodertalje” rindās 27 spēlēs iemeta divus golus un par AIK spēlētāju viņš oficiāli kļuva tikai šodien.

Oficiāli: Krastenbergs aizmainīts uz citu Zviedrijas komandu

Citā spēlē vienu no retajiem zaudējumiem piedzīvoja Kristers Gudļevskis un Ērnšeldsvīkas “MoDo”, kas ar 0:3 atzina “Djurgarden” pārākumu. Ripu ķērājs atvairīja 24 no 26 metieniem. “MoDo” tas bija tikai sestais zaudējums 35 spēlēs – komanda saglabā drošu līderpozīciju “Allsvenskan” turnīra tabulā. Neveiksme arī Georgam Golovkovam un Upsālas “Almtuna”, kas ar 2:3 pēcspēles metienos piekāpās “Kristianstad”.

Čehija

Latvijas aizsargi Jānis Jaks un Ralfs Freibergs atzīmējās ar attiecīgi trīs un divām rezultatīvām piespēlēm Čehijas hokeja ekstralīgas spēlē, sekmējot Litvīnovas “Verva” komandas graujošu uzvaru. Jaka, Freiberga un Kristapa Zīles pārstāvētā “Verva” viesos ar rezultātu 8:1 sagrāva “Olomouc” vienību.

Jaks uz ledus pavadīja 19 minūtes un 58 sekundes un vienreiz meta pa vārtiem, kamēr Freibergs spēlēja 18 minūtes un piecas sekundes, abiem latviešiem iekrājot pozitīvu lietderības koeficientu +3. Zīle 19 minūtēs un 47 sekundēs pielietoja divus spēka paņēmienus, bloķēja vienu metienu un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Citā mačā, spēlējot pret savu bijušo komandu, ar rezultatīvu piespēli atzīmējās uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals, kamēr viņa un aizsarga Kristofera Binduļa pārstāvētā Česke Budejovices “Motor” savā laukumā ar 3:4  papildlaikā zaudēja Plzeņas “Škoda” vienībai.

Tikmēr “Mlada Boleslav” ar uzbrucēju Māri Bičevski sastāvā mājās ar 1:0 pārspēja aizsarga Kārļa Čukstes pārstāvēto Tršinecas “Ocelarzi”. Latviešu laukumā tikās arī spēlē, kurā uzbrucēja Roberta Bukarta pārstāvētā Vītkovices “Ridera” savā laukumā ar 2:0 guva virsroku pār Liberecas “Bili Tygri” ar aizsargu Uvi Balinski ierindā.

Savukārt Kladno “Rytiri” ar aizsargu Oskaru Cibuļski sastāvā un bez Kristapa Sotnieka pieteikumā viesos ar 2:4 zaudēja Karlovi Vari “Energie”. Viesu rindās savus otros vārtus sezonā guva Jaromīrs Jāgrs, kurš februārī atzīmēs 51 gada dzimšanas dienu.

Čehijas ekstralīgas komandu sastāvos ir 11 Latvijas hokejisti. Visaugstāk turnīra tabulā ir Bukarta pārstāvētā “Ridera”, kas atrodas otrajā vietā.

Slovākija

Savus ceturtos vārtus šosezon un trešos “Poprad” rindās guva Frenks Razgals, palīdzot savai komandai ar 3:2 pārspēt “Kosice”. Uzbrucējs otrajā trešdaļā ar precīzu metienu panāca izlīdzinājumu. Jāatgādina, ka Razgals sezonu iesāka citā Slovākijas čempionāta komandā Trenčīnas “Dukla”, taču jau pēc trīs aizvadītiem mačiem klubu pameta.

Citās spēlēs panākumu svinēja arī Mārtiņš Karsums, kura pārstāvētā “Liptovsky Mikulas” ar 1:0 apspēlēja Mihalovces “Dukla”, kuras sastāvā spēlē Patriks Zabusovs un Vitālijs Pavlovs. Zabusovs gan palika ārpus pieteikuma. Tikmēr “Nitra” bez Filipa Bunča ar 4:2 pārspēja “Zvolen”, bet Roberts Mamčics un “Nove Zamky” ar 1:3 piekāpās “Banska Bystrica”.

Vācija

Kaspars Daugaviņš guva vārtus Vācijas hokeja līgas (DEL) spēlē un ar Izerlonas “Roosters” komandu svinēja uzvaru. “Roosters” izbraukumā ar rezultātu 4:2 pārspēja Bītighaimas “Steelers” komandu.

Daugaviņš vārtus guva otrā perioda otrajā minūtē, kad panāca 1:0. Latvijas hokejists šajā mačā uz ledus pavadīja 19 minūtes un 56 sekundes, kuru laikā divreiz meta pa vārtiem, bloķēja vienu metienu, zaudēja savā vienīgajā iemetienā un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +1.

Tāpat uzvaru svinēja uzbrucēja Mika Indraša pārstāvētā Šveningeres “Wild Wings”, kas izbraukumā ar 3:2 (2:0, 1:1, 0:1) uzvarēja Augsburgas “Panther” hokejistus. Indrašis spēlēja 15 minūtes un 59 sekundes, tika pie divām soda minūtēm un neitrāla lietderības koeficienta.

Daugaviņš šajā sezonā 41 spēlē guvis 17 vārtus un atdevis 18 rezultatīvas piespēles, kamēr Indrašim 38 cīņās ir septiņi precīzi metieni un 16 rezultatīvas piespēles.

Austrija

Par šovu Austrijas atklātajā čempionātā parūpējies Rihards Bukarts, kurš guva vārtus, atdeva divas rezultatīvas piespēles, kā arī realizēja uzvaru nesošo “bullīti”, palīdzot Klāgenfurtes “EC-KAC” ar 4:3 pieveikt “Vorarlberg”. Uzbrucējs 23 līgas spēlēs atzīmējies ar 23 (11+12) rezultativitātes punktiem.

Panākumu svinēja arī Artūrs Kulda un “Villach”, kas ar 3:2 guva virsroku pār Grācas “99ers”. Pieredzējušais aizsargs asistēja komandas otrajā vārtu guvumā un nopelnīja savu 20. punktu šosezon – viņa rēķinā divi goli un 18 rezultatīvas piespēles.

Šveice

Šveices Nacionālajā līgā (NL) graujošu uzvaru svinēja “Lausanne” ar Ronaldu Ķēniņu ierindā, bet Ivaru Punnenovu rezervē. Lozannas vienība ar 5:0 apspēlēja Oskara Lapinska pārstāvēto Langnavas “Tigers”. Tikmēr Deniss Smirnovs un Ženēvas “Servette” ar 3:2 bija pārāki pār “Biel”.