Krastiņš ar ārvalstīs apgūtajām zināšanām dalīsies tiešsaistes volejbola treneru kursos

Uģis Krastiņš, sportazinas.com
Uģis Krastiņš | Foto: LVF

Latvijas Volejbola federācijas (LVF) 10.jūnijā pirmo reizi organizētajos attālinātajos treneru kursos lektora lomā uzstāsies Ukrainas izlases galvenais treneris un Polijas kluba “Cuprum Lubin” treneris no Igaunijas Rainers Vasiļjevs.

LVF ģenerālsekretārs Kaspars Timermanis kā piemēru šādu kursu rīkošanai min Igauniju, kur liela uzmanība tiek pievērsta treneru izglītošanai, un tagad tā būs lieliska iespēja papildināt zināšanas arī Latvijas treneriem.

“Šobrīd volejbola sezona nav tik aktīva, kā tas parasti šajā laikā mēdz būt. Un daudzi volejbola speciālisti šobrīd ir pieejami. Tāpēc izlēmām, ka šādu iespēju nevar laist garām,” par ideju iepriecināt Latvijas trenerus ar augstas klases speciālistu padomiem stāsta Timermanis. “Krastiņam šobrīd nav aktīva darbība ar Ukrainas vīriešu izlasi, un arī Vasiļjevam ir vairāk brīva laika.”

“Gribējām ieskicēt mūsu treneriem modernās tendences volejbolā un papildināt viņu zināšanas,” par pirmo tāda veida kursu mērķi Latvijā saka LVF ģenerālsekretārs.

Krastiņam jau ir pieredze zināšanu nodošanā citiem. “Ukrainā vadīju atklāto treniņu un teorētisko daļu vairāk nekā 100 treneriem,” viņš saka.

Latvijā par labāko volejbola treneri pēdējos divos gados atzītajam Krastiņam kopā ar Ukrainas izlasi šobrīd vajadzētu spēlēt Eiropas Zelta līgā, taču turnīrs ir atcelts koronavīrusa dēļ. Citu sacensību izlasei, ar kuru latviešu speciālistam ir līgums līdz gada beigām, šosezon nav, taču Ukrainā labi atceras 2019.gada Eiropas čempionātu, kurā ukraiņi Latvijas trenera vadībā tika līdz ceturtdaļfinālam, tajā tikai piecos setos piekāpjoties nākamajiem čempioniem serbiem.

Pārtraukts un pirms laika noslēgts šosezon tika arī Ukrainas čempionāts, kurā Krastiņa vadītā Ļvivas “Barkom-Kažaņi” uzvarēja regulārajā čempionātā.

Tikai 36 gadus vecais Vasiļjevs pēc vairākām sezonām Igaunijas vīriešu klubos nākamo sezonu pavadīja Šveicē un kopš 2018.gada ir trenera palīgs Polijas klubā Lubinas “Cuprum”. No 2012. līdz 2019.gadam speciālists bija galvenā trenera asistents Igaunijas vīriešu izlasē, kopā ar kuru divreiz tika uzvarēts Eiropas līgā, un no 2020.gada Vasiļjevs ir Igaunijas sieviešu volejbola izlases treneru kolektīva sastāvā.

Krastiņa tēmas kursos būs komandas darba organizēšaana un vadīšana, tai skaitā komandas motivēšana un individuāla pieeja komunikācijā ar spēlētājiem, kā arī veidi, kā ieraudzīt spēlētāja personību.

Vasiļjeva programma ietvers skatu uz mūsdienu volejbola tendencēm veiksmīgai spēlei, uzbrukumam un servei, kā arī pieejas modernu treniņu organizēšanai.

Kursi norisināsies platformā “Zoom” un būs pieejami reģistrētiem lietotājiem. Reģistrētie treneri pēc kursu noklausīšanās saņems apliecības ar astoņām akadēmiskajām stundām savas profesionālās kompetences pilnveidei.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par