“Krastu mačs” šovasar norisināsies bez līdzjutēju klātbūtnes

Krastu mačs, sportazinas.com
Krastu mačs | Foto: LBS

Tradicionālais basketbola turnīrs “” šovasar norisināsies uz AB dambja un notiks bez līdzjutēju klātbūtnes, informē rīkotāji.

Turnīrs notiks 15. un 16.augustā, un tiks iekļauts Rīgas svētku un Ostas 820.gadadienas pasākumu programmā.

Tiesa, šogad turnīrs gaidāms nedaudz citādā veidolā, aicinot līdzjutējus un sporta entuziastus spēles vērot un līdzi just nevis klātienē, bet gan ekrānos – tiešraidēs Latvijas Televīzijas 7.kanālā un portālā “Lsm.lv”.

Diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs” šogad aizvadīs jau 11.sezonu, un pirmie soļi divdesmitgades virzienā būs citādi, nekā ierasts līdz šim.

“Šībrīža realitāte mums liek piemēroties jaunajiem apstākļiem. Apzinoties, cik gaidīts un basketbola cienītāju iemīļots ir diennakts turnīrs “Krastu mačs” un vienlaikus arī to, ka sabiedrības veselība un drošība ir pirmajā vietā, mēs kā organizatori pieņēmām lēmumu, ka basketbola svētki šogad notiks, bet bez līdzjutēju klātbūtnes,” norāda “Krastu mača” idejas autors un basketbola kluba “VEF Rīga” valdes priekšsēdētājs Edgars Jaunups.
“Krastu mačs” šogad vistiešākajā nozīmē norisināsies starp Daugavas abiem krastiem – uz AB dambja.

“Kaut arī “Krastu mača” spēles nevarēs vērot klātienē, arī šogad esam parūpējušies par bagātīgu izklaides programmu. Skatītājus priecēs gan konkursi un dažādi pārsteigumi, gan muzikāli priekšnesumi, lai emocionāli uzlādētu viņus pie televizoru ekrāniem,” stāsta “Krastu mača” radošās komandas dalībnieks, viens no pasākuma vadītājiem Renārs Zeltiņš.

Pieteikšanās diennakts basketbola turnīram notiks no 27. līdz 30.jūlijam un ilgs 72 stundas. Komandas, kuras piedalīsies turnīrā, tiks noteiktas ar izlozes palīdzību klātienes pasākumā, kurā klātesošajiem tiks atklāts arī tas, kā izskatīsies XI Krastu mača oficiālais krekls. Jau vairākus gadus pēc kārtas tā dizaina autors ir mākslinieks Kristians Brekte.

“Krastu mačs” ir diennakts basketbola turnīrs, kurā tradicionāli piedalās un savā starpā sacenšas Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotāji. Desmit turnīra pastāvēšanas gados kopvērtējumā rezultāts kļuvis neizšķirts – 5-5.

Uzvarējusī komanda savā īpašumā uz gadu iegūst ceļojošo kausu, kura autors ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, tēlnieks Aigars Bikše.

Pērn ar 15 punktu pārsvaru uzvarēja Daugavas labā krasta komanda.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par