Kravčenoka: Grūti teikt, kas mums nospēlēja par sliktu

06/08/2021 08:46
Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka

Pienākumi turnīros rosina apetīti pēc vēl lielākiem panākumiem, tāpēc ir grūti samierināties ar ceturto vietu Tokijas olimpisko spēļu pludmales volejbola turnīrā, sarunā ar žurnālistiem norādīja Anastasija Kravčenoka. Jau ziņots, ka Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka piektdien piedzīvoja zaudējumu Tokijas olimpisko spēļu turnīra bronzas finālā, sacensības noslēdzot ceturtajā vietā.

Latvijas duets, kas spēlēs bija izsēts ar 16.numuru, ar rezultātu 0-2 (19:21, 15:21) zaudēja Šveices pārim Joanai Heidrihai/Anukai Veržē-Deprē (12.). “Šveices duets ir fiziski spēcīgs un aizvadīja labu spēli. Viņām jau iepriekš bijuši lieli panākumi, tāpat viņas lieliski spēlēja šeit Tokijā,” atzinības vārdus bronzas medaļniecēm velta Kravčenoka.

Šveices pāris bronzas spēlē laukumā bija ļoti vokāls, skaļi nosvinot teju katru gūto punktu, tostarp pretinieču kļūdas. Graudiņa uzsver, ka tā ir daļa no spēles, ar ko ir jārēķinās. Tāpat kliegšana reizēm ir sastāvdaļa no taktikas, taču tas Latvijas pārim netraucē.

“Šis bija ļoti, ļoti labs turnīrs. Nedomāju, ka kāds no mums to gaidīja,” uzsver Kravčenoka. “Apetīte rodas ēdot, tāpēc gribējām sasniegt kaut ko vairāk – medaļu. Esam lepnas par mūsu spēli, parādījām, ka Latvija var.”Grūti teikt, kas mums nospēlēja par sliktu. Aizvadījām labu spēli un parādījām pasaulei, kā izskatās augsta līmeņa pludmales volejbols,” pauž Graudiņa. “Tagad spēli ir grūti analizēt. Man šķita, ka viss notika ļoti ātri.”

Graudiņa norāda, ka pirms turnīra neprognozēja, cik tālu Tokijā izdosies aizcīnīties. Partnerei piekrita arī Kravčenoka. “Mēs varējām zaudēt arī iepriekšējā spēlē. Rezultāts mums neko nenosaka, priecājāmies, ka vispār šeit varējām spēlēt. Priecājāmies par katru iesisto bumbu un emocijām, kas sekoja,” gandarīta par sniegumu debijas reizē ir Kravčenoka.

No Tokijas atmiņā visspilgtāk paliks astotdaļfināla spēle, kurā ar 2-1 sīvā cīņā izdevās uzvarēt Krievijas olimpiskās komitejas pāri Svetlana Holomina/Nadežda Makroguzova. “Nekad nebijām viņas uzvarējušas. Trešajā setā bijām iedzinējos ar 8:12, bet spējām uzvarēt, kas, manuprāt, ir turnīra “highlight”,” uz Tokijas olimpisko spēļu pludmales volejbola turnīru atskatās Kravčenoka. “Arī spēles pret Brazīliju, Keniju un Kanādu noteikti paliks atmiņā.”

Abas pludmales volejbolistes 2014.gadā kopā spēlēja arī jaunatnes Olimpiādē. Jau tobrīd Graudiņa zināja, ka vēlas būt profesionāle, tāpēc ir īpašs prieks, ka kopā ar partneri septiņus gadus vēlāk bija iespēja spēlēt olimpiskajās spēlēs Tokijā. Sezonas turpinājumā duets plāno startēt Eiropas čempionātā. Ja organizatori uzaicinās, Kravčenoka/Graudiņa arī varētu spēlēt Pasaules tūres finālposmā Itālijā.

Gandarīts par dāmu sniegumu Japānas galvaspilsētā ir arī brazīliešu treneris Gustavo da Silva Roša. Kopā ar Latvijas duetu pēdējos četros turnīros sasniegti trīs pusfināli, tāpēc Kravčenokas/Graudiņas priekšā viņš novelk cepuri. Treneris neslēpj, ka Šveices duets laukumā demonstrēja lielisku sniegumu. Viņaprāt, bronzas medaļnieces ļoti vēlējušās uzvarēt, un to parādīja sniegums laukumā. Salīdzinot ar pusfināla spēli, šveicietes piektdien spēlēja krietni labāk.

“Arī mēs spēlējām labāk nekā iepriekš. Zinām, ka ar savu labāko sniegumu varam uzvarēt jebkuru,” pārliecināts ir speciālists. “Šeit esam teju 20 dienas. Runāju ar meitenēm, viņas izjuta spiedienu, tāpat nepalīdzēja šie apstākļi, jo nevarējām apskatīt pilsētu un visu pārējo.”

Lai arī trenerim ir gana bagāta pieredze, šāda veida turnīrs arī viņam bija pārbaudījums. “Turnīra laikā centos nesniegt intervijas, jo vēlējos, lai visa uzmanība tiek veltīta meitenēm,” savu pieeju darbam skaidro da Silva Roša. “Mans stils ir būt pozitīvam un koncentrēties uz labajām lietām. Mēģinu sniegt labas emocijas, bet par negatīvo nerunāju. Nav jāatgādina, kas izdarīts slikti, jārunā par to, kas izdevies labi. Ja tas palīdzēja meitenēm, lieliski – tā tam jābūt. Nav pareizs vai nepareizs trenēšanas stils, tie vienkārši ir citādi.”

Galvenā trenera amatā da Silvam Rošam šis ir karjeras lielākais panākums, bet 2016.gadā viņš bija ASV dueta Eiprila Rosa/Kerija Volša Dženingsa treneru korpusā. Riodežaneiro ASV duets olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzu. Treneris daudz mācījies no šī turnīra. “Biju patīkami pārsteigts, ka Eiprila un Kerija man pirms bronzas mača Tokijā novēlēja veiksmi. Nevaru prasīt ko vairāk,” prieks dzirdams trenera balsī.

Treneris karjeras laikā strādājis ar spēlētājiem no dažādām pasaules valstīm. Viņš uzsver, ka vienmēr cenšas pielāgoties savām audzēknēm. “Necenšos izmainīt dueta spēli, mēģinu rast līdzsvaru. Cenšos būt pozitīvs, bet, protams, ir bijuši nelieli pārbaudījumi. Nav viena pareiza pieeja. Pēdējā laikā sasniegtie pusfināli – nevaru būt vēl lepnāks ar to, ko dāmas ir paveikušas,” uzsver speciālists. “Šis Latvijai ir liels panākums. Viņas pelnījušas daudz mīlestības.”

Da Silva Roša uzsver, ka neskatās nākotnē un arī nedzīvo pagātnē, tāpēc šobrīd ir grūti teikt, kurā spēles aspektā Kravčenoka/Graudiņa var kļūt vēl labākas. Duets ir talantīgs un var spēlēt pret jebkuru pāri uz planētas. Pēc šodien visi trīs savā starpā izrunāsies un, visticamāk, arī nolems, vai turpināt sadarbību.

Treneris Tokijā arī nedaudz pasekoja līdzi vīru dueta Mārtiņa Pļaviņa/Edgara Toča sniegumam. Viņš bija pārsteigts, cik mentāli spēcīgs ir duets, un kādu sniegumu pāris demonstrē laukumā. Da Silva Roša ir pārliecināts, ka Pļaviņš/Točs var izcīnīt bronzas medaļu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Indulis Bikše
24/01/2022 14:46

Bikše par kvotas atdošanu citam sportistam: Tā ir sodīšana, par to, ka pateicu taisnību

Pēc Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) paziņojuma, ka Pekinas olimpisko spēļu dalībai apstiprināts distanču slēpotājs Roberts Slotiņš, vēl bija cerība, ka LSF mainīs savu nostāju, aģentūrai LETA atklāja distanču slēpotājs Indulis…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…