Krēgers uzstāda personīgo rekordu desmitcīņā

26/04/2021 13:53
Reinis Krēgers

Latvijas sportists Reinis Krēgers aizvadītajā nedēļas nogalē Itālijā laboja personīgo rekordu desmitcīņā, informē Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS).

Pirmās plašākās vieglatlētu-daudzcīņnieku sacensības Eiropā aizvadītās nedēļas nogalē norisinājās Itālijas pilsētā Lanā. Jau 34.reizi “World Combined Events Challenge” seriāla ietvaros notika “Multistar 2021” sacensības desmitcīņā un septiņcīņā. Desmitcīņā sacensības uzsāka 18 vīri no Norvēģijas un Čehijas, Itālijas un Zviedrijas, Beļģijas un Spānijas, Francijas un Horvātijas. Viņu vidū bija arī pēdējo pāris gadu Latvijas labākais desmitcīņnieks Krēgers. Latvietis iepriekš bija nopietni gatavojies tam, lai pēc septiņu gadu pārtraukuma labotu savu personīgo rekordu desmitcīņā un pārsniegtu 7618 punktus.

Vispirms 100 metru sprintu viņš skrēja 11,20 sekundēs (astotā vieta), turpinājumā tallēkšanā lēca 7,08 metru tālumā (14.), lodi grūda 14,38 metrus tālu (7.), augstlēkšanā pārvarēja 2,01 metru (1.), bet 400 metros finišēja pēc 50,43 sekundēm (8.). Pēc pirmās dienas Krēgers bija septītajā vietā ar 4010 punktiem, apsteidzot personīgā rekorda grafiku.

Otrajā dienā 110 metru barjersprintā viņš finišēja pēc 15,44 sekundēm (13.rezultāts jau tikai 14 dalībnieku vidū), diska mešanā rīku raidīja 43,57 metru tālumā (9.), kārtslēkšanā pārvarēja 4,45 metru augstumā novietotu latiņu (9.), šķēpa mešanā sasniedza 57,21 metru (5.) un visbeidzot 1500 metros finišēja pēc četrām minūtēm un 42,27 sekundēm (5.). Krēgers sasniedza 7652 punktus un laboja personīgo rekordu. Latvijas sportists ar šo rezultātu 12 desmitcīņu beigušo dalībnieku vidū ierindojās astotajā vietā. Par uzvarētāju kļuva Martins Rūe (Norvēģija) – 8055 punkti, bet otrais bija Krēgera treniņu biedrs Adams Halcelets no Čehijas – 8025 punkti.

Septiņās disciplīnās (izņemot 400 metrus sprintu, šķēpa mešanu un 1500 metru skrējienu) Krēgera rezultāti ir šogad labākie starp Latvijas vieglatlētiem. Sacensībās septiņcīņā septiņas daudzcīņnieces pārvarēja 6000 punktu robežu. Uzvarēja latvietes Kristīnes Blaževičas vienaudze, kā arī sāncense abu jauniešu sacensībās – Marija Vicente no Spānijas – viņai 6304 punkti.