Krievi bez variantiem sakauj Austriju, ASV saber septiņas ripas Francijai

12/05/2019 16:12

Krievijas un ASV hokeja izlases svētdien svinēja pārliecinošas uzvaras pasaules čempionāta mačos.

Krievija Bratislavā B grupas mačā ar rezultātu 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) pārspēja Austriju, kas vakar cieta neveiksmi arī pret Latviju.

Krievi vadībā izvirzījās spēles 13.minūtē, kad precīzi meta Jevgēņijs Dadonovs. Līdz nākamajiem vārtiem bija jāgaida vairāk nekā 20 minūtes, kad otrās trešdaļas 15.minūtē izcēlās Nacionālās hokeja līgas (NHL) šīs sezonas rezultatīvākais hokejists Ņikita Kučerovs. Pusminūti vēlāk pretiniekus pārspēja arī Ivans Teļegins.

Trešajā periodā Krievijai vajadzēja vien 15 sekundes, lai gūtu ceturtos vārtus – otro reizi mačā izcēlās Dadonovs. Četras minūtes vēlāk jau piekto ripu Austrijas izlases vārtos ieraidīja Iļja Kovaļčuks.

Krievijas izlases vārtsargs Aleksandrs Georgijevs šajā mačā atvairīja visas 15 pretinieku mestās ripas.

B grupas kopvērtējumā Krievija un Čehijai ir maksimāli iespējamie seši punkti divās spēlēs, kamēr pa trim punktiem vienā mačā iekrājušas Šveice un Latvija, bet bez punktiem ir Zviedrija, Austrija, Norvēģija un Itālija.

Tikmēr ASV Košicē A grupas mačā ar 7:1 (3:0, 2:0, 2:1) guva virsroku pār Franciju.

Amerikāņi jau spēles ievadā panāca 3:0, no piektās līdz septītajai minūtei gūstot trīs vārtus. Ar diviem precīziem raidījumiem izcēlās Aleksis Debrinkets, bet vienu reizi ripu tīklā ieraidīja Frenks Vatrāno. Otrā perioda otrajā pusē Kolins Vaits un Patriks Keins panāca jau 5:0 ASV valstsvienības labā.

Trešā perioda pirmajā minūtē Kriss Kreiders guva sestos vārtus amerikāņiem, bet pēc sešām minūtēm Antonī Rešs iemeta goda vārtus Francijas izlasei. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām ar saviem otrajiem vārtiem mačā izcēlās Vaits.

A apakšgrupas kopvērtējumā līderei Somijai ir seši punkti divos mačos, kamēr ar trim punktiem seko Vācija, Slovākija un ASV. Pie diviem punktiem tikusi Dānija, bet viens punkts ir Francijai. Savukārt bez punktiem pašlaik ir Lielbritānija un Kanāda.

Katras apakšgrupas četras spēcīgākās komandas iekļūs pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā, kamēr abas vājākās vienības atstās elites divīziju.