Krievija divreiz “izmanto” mazākumu, ASV izdara 66 metienus pret Kazahstānu (VIDEO)

29/12/2018 09:07

Pasaules čempionāta hokejā U20 izlasēm trešajā spēļu dienā otro uzvaru izcīnīja Krievijas hokejisti, kas, realizējot divus skaitliskos mazākumus, ar 2:1 apspēlēja Čehijas vienaudžus. Tikmēr otro sagrāvi piedzīvoja Kazahstāna, kas ar 2:8 atzina ASV hokejistu pārākumu.

Pirmo noraidījumu Krievijas un Čehijas mačā izpelnījās krievu hokejisti, kuri to spēja ne tikai izturēt, bet arī gūt vārtus – pirmā perioda 18. minūtē precīzs bija Kazaņas hokeja audzēknis Artjoms Gaļimovs.

Nākamos vārtus šajā spraigajā mačā bija jāgaida teju 20 spēles minūtes, kad viena krievu noraidījuma laikā sarkanā lampiņa aiz vārtiem tika iedegta divas reizes. Sākumā Ņikita Kovaļenko mazākumā dubultoja Krievijas vadību (2:0), bet pēc nieka 47 sekundēm Jahims Kondelīks beidzot atklāja Čehijas rēķinu – 1:2.

Saspringtā pēdējā periodā abas komandas kopā nopelnīja desmit soda minūtes, taču tas mača rezultātu vairs neietekmēja, Krievijas izlasei uzvarot ar 2:1, kas A grupā krieviem ļauj ar sešiem punktiem būt līderos kopā ar mājinieci Kanādu.

Tikmēr B grupas mačā vairāk nekā komfortablu panākumu izcīnīja viena no turnīra favorītēm ASV izlase, kas ar 8:2 sakāva pastarīti Kazahstānu. Rezultātu jau 97. sekundē atklāja Olivers Valstroms, kamēr Kazahstāna prettriecienu deva pēc 18 sekundēm, kad precīzs bija Andrejs Bujaļskis (1:1).

Turpinājumā septiņu minūšu laikā ar trim vārtiem izcēlās amerikānis Džoels Ferabī, panākot 4:1 ASV izlases labā un praktiski izšķirot mača iznākuma likteni.

Otrajā periodā amerikāņi savam rēķinam pievienoja vēl trīs vārtus, kamēr noslēdzošajā trešdaļā abas komandas apmainījās ar vārtu guvumu.

Zīmīgi, ka Kazahstānas izlases vārtsargi Demids Jeremejevs un Vladislavs Nureks spēja atvairīt 58 no 66 amerikāņu izdarītajiem metieniem pa Āzijas izlases vārtiem.

ASV ar sešiem punktiem izvirzījās B apakšgrupas pirmajā pozīcijā.