Krievija pārliecinoši uzvar arī mājiniekus vāciešus

08/05/2017 19:55

Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas hokeja izlase pirmdien Ķelnē pasaules čempionāta mačā ar rezultātu 6:3 (3:0, 2:0, 1:3) pārspēja Vāciju, taču uzvaru aizēnoja komandas kapteiņa Sergeja Mozjakina savainojums.

Krievijas izlasē pa diviem vārtiem iemeta Vadims Šipačovs un Ņikita Kučerovs.

Mača rezultātu jau otrajā minūtē atklāja Nacionālās hokeja līgas (NHL) jaunās komandas Lasvegasas “Golden Knights” jaunieguvums Šipačovs. Spēles 14.minūtē Patriks Hāgers rupji nospēlēja pret Mozjakinu, kā rezultātā vācietis tika noraidīts līdz spēles beigām, turklāt Krievijas līdzjutēji mājinieku pa ceļam uz ģērbtuvēm aplēja ar alu.

Līdz ar Hāgera pārkāpumu Krievijas hokejistiem bija iespēja spēlēt vairākumā, taču tikai trīs minūtes, jo divu minūšu sodu par Mozjakina aizstāvēšanu saņēma Sergejs Plotņikovs. Spēlējot piecatā pret četriem, ar vārtu guvumiem atzīmējās Šipačovs un Plotņikovs, kas pārtraukumā ļāva doties ar trīs vārtu pārsvaru.

Otrā perioda otrajā pusē Ņikita Gusevs un Kučerovs panāca jau 5:0 Krievijas izlases labā, bet trešās trešdaļas pirmajās desmit minūtēs Bruks Maceks un Filips Gogula divus vārtus atguva, bet nedaudz vēlāk Kučerovs panāca 6:2. Līdz mača beigām ar precīzu metienu atzīmējās arī Latvijas speciālista Haralda Vasiļjeva kādreizējais audzēknis Frederiks Tifelss, taču tas Krievijai netraucēja svinēt uzvaru.

Kā vēsta Krievijas mediji, ir aizdomas, ka Mozjakins guvis smadzeņu satricinājumu.

A apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar astoņiem punktiem trīs spēlēs ir Krievija, bet tai ar divās spēlēs izcīnītiem maksimāli iespējamiem sešiem punktiem seko Latvijas izlase. Savukārt trešā ar četriem punktiem ir Zviedrija, kamēr ar trim punktiem seko Vācija un ASV. Tikmēr divi punkti ir Slovākijai, kamēr viens – Itālijai, bet Dānija punktus vēl nav ieguvusi.

Plkst.21.15 ASV hokejisti sacentīsies pret Zviedriju. Šo dueli tiešraidē pārraidīs televīzijas kanāls TV6.

Latvijas izlase šo pasaules čempionātu sākusi ļoti veiksmīgi, jo vispirms ar 3:0 tika pieveikta Dānija, bet svētdien ar 3:1 apspēlēta Slovākija. Šī ir pirmā reize, kad izlasei planētas meistarsacīkstes izdevies uzsākt ar divām uzvarām. Pirms tam vienīgo reizi tā pasaules čempionātu ar panākumu bija sākusi 2014.gadā Minskā, taču toreiz otrajā mačā tika piedzīvota neveiksme.

Tikmēr B apakšgrupas ietvaros Parīzē Kanāda ar 6:0 (1:0, 2:0, 3:0) sagrāva Baltkrieviju.

Kanādiešiem pa diviem vārtiem guva Neitans Makinons un Breidens Points. Ar pieciem gūtiem vārtiem Makinons šobrīd ir čempionāta labākais snaiperis.

Šīs grupas ietvaros plkst.21.15 vicečempione Somija spēkosies pret Čehiju.

B apakšgrupas kopvērtējumā līderei Kanādai ir deviņi punkti trīs spēlēs, bet tai ar pieciem punktiem seko Šveice. Savukārt trīs punkti ir uzreiz četrām komandām – Francijai, Čehijai, Norvēģijai un Somijai. Tikmēr Slovēnija ieguvusi vienu punktu, bet bez punktiem pagaidām cīnās Baltkrievija.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 16.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.

Viņu vietā nākamajā gadā nāks Austrija un Dienvidkoreja, kuras ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, piedevām korejieši nākamgad elites grupā spēlēs pirmo reizi vēsturē.

Ceturtdaļfinālā pa diviem mačiem notiks Ķelnē un Parīzē, bet pusfināli un cīņas par medaļām norisināsies Ķelnē.

Bez hokejistiem pasaules čempionātā Latviju pārstāv arī tiesnesis Eduards Odiņš, kuram šī ir atgriešanās elitē pēc sešu gadu pārtraukuma.

Šī čempionāta laikā norisināsies arī Starptautiskā Ledus hokeja federācijas (IIHF) kongress, kurā tiks balsots par 2021.gada pasaules meistarsacīkšu mājvietu, uz šo godu pretendējot Rīgai un Minskai, kurām konkurenci sastāda Somija.

Uz Latvijas izlases spēlēm Ķelnē devušies arī aģentūras LETA komanda – sporta ziņu reportieris Gints Narogs un fotoreportieris Edijs Pālens -, lai mūsu hokejistu gaitām un citiem svarīgākajiem čempionāta notikumiem sekotu līdzi tieši no notikumu vietas.