Krievija pārsteidzoši pieveic favorīti Lietuvu, pusfinālā spēlēs pret Latviju

03/08/2018 22:47

Par pēdējo Eiropas U18 čempionāta pusfināla dalībnieci nedaudz negaidīti kļuvusi Krievijas junioru izlase, kas dramatiskā mača izskaņā ar rezultātu 78:76 pārspēja vienu no turnīra galvenajām favorītēm Lietuvas izlasi.

Maču daudz labāk uzsāka tieši par favorītiem uzskatītie lietuvieši, kas ātri vien ieguva 7-8 punktu vadību, otrās ceturtdaļas ievadā mūsu dienvidu kaimiņu pārsvaram sasniedzot 20:12.

Tomēr arī Krievijas izlase, kas astotdaļfinālā bija apspēlējusi Itāliju, nesabruka tik ātri, sadeldējot visu Lietuvas izlases pārsvaru un līdz pirmā puslaika noslēgumam nodrošinot ļoti līdzvērtīgu basketbolu, kā arī vairākkārt izvirzoties vadībā pati. Pārtraukumā ar divu punktu pārsvaru kabatā devās krievi.

Otrajā puslaikā Krievijas ofensīva turpinājās, krieviem vairākkārt iegūstot astoņu punktu pārsvaru. Lielisku spēli demonstrēja Ņikita Mihailovskijs, kurš guva 33 punktus, savāca piecas atlēkušās bumbas un iedeva piecas rezultatīvas piespēles. Viņa rēķinā arī fantastiski tāls tālmetiens uzbrukuma pēdējā sekundē ceturtajā ceturtdaļā, kas lielā mērā izšķīra spēles likteni.

Ceturtās ceturtdaļas gaitā vienubrīd lietuvieši atspēlēja astoņu punktu deficītu, izvirzoties arī minimālā vadībā, tomēr tā bija pēdējā reize, kad viņi bija priekšā. Noslēgumā nelīdzēja arī lietuviešu presings, ciešā aizsardzība un Roka Jakubaiša 17 gūtie punkti, Krievijai izcīnot uzvaru ar 79:77, kā arī nodrošinot pusfināla dueli ar Latvijas izlasi un ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru.