Krievija samaksājusi naudas sodu SOK 15 miljonu ASV dolāru apmērā

sportazinas.com
Maria Plotnikova, championat.com

Sakarā ar Soču olimpiādes dopinga skandālu Krievijas Olimpiskā Komiteja (KOK) Starptautiskajai Olimpiskajai Komitejai (SOK) soda naudā samaksājusi 15 miljonus ASV dolāru, vēsta “Championat.com”.

“Sods ir samaksāts,” citējot ar situāciju iepazinušos ziņu aģentūras AFP žurnālistu.

Soda naudas samaksāšana tiek minēts kā viens no galvenajiem kritērijiem, lai Olimpiskie Atlēti no Krievijas (OAK) Phjončanas olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā varētu soļot zem savas valsts – Krievijas – nevis Olimpiskā karoga.

Tomēr pēdējās dienās atklātībā nācis vēl viens dopinga skandāls, kurā iesaistīts krievu kērlingists Aleksandrs Krušeļņickis, kurš jaukto pāru turnīrā, spēlējot kopā ar savu sievu, izcīnīja bronzas medaļas. Šī lieta rītdien tiks izskatīta Sporta Arbitrāžas tiesā (CAS).

Phjončanas olimpiskajās spēlēs OAK (angliskajā nosaukumā OAR) sportisti līdz šim ir izcīnījuši kopumā 13 metaļas (četras sudraba, deviņas bronzas).

Kā ziņots, tad Soču olimpiādes dopinga skandāla epopejas sākumā pēc Aleksandra Tretjakova sākotnējās diskvalifikācijas par čempionu skeletona sacensībās tika atzīts Martins Dukurs, kā arī bronzas medaļa tika piešķirta Tomasam Dukuram. Uz kādu laiku par Soču olimpiādes čempioniem tika pasludināts arī Oskara Melbārža pilotētais bobsleja četrinieks, tomēr šie visi lēmumi pēc CAS sprieduma tika atcelti.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar