Krievijā spēlējošais Ertels: Pēc jūsu loģikas, neviens nedrīkst spēlēt arī Ķīnā vai Izraēlā

24/03/2023 23:38
Nokopēts
Tomā Ertels

Francijas basketbolists Tomā Ertels, kurš pašlaik pārstāv Vienotās līgas komandu Sanktpēterburgas “Zenit”, sarunā ar “L’Equipe” noraidījis pārmetumus par teroristu valsts atbalstīšanu.

Francijas basketbolists uz Sanktpēterburgu pārcēlās pirms šīs sezonas. Līdz ar šo lēmumu viņš zaudējis tiesības pārstāvēt nacionālo valstsvienību, par viņa pēdējo turnīru Francijas izlases formā kļūstot pagājušā gada Eiropas čempionātam.

“Vispirms man jādomā par sevi. Vilkt mugurā Francijas izlases kreklu vienmēr bija gods, bet man jādomā par ģimeni, nākotni un bērniem. Ja šeit ir labāki ekonomiskie un basketbola iemesli, tad es palikšu šeit,” saka basketbolists. “Uzskatu, ka manā vietā tā būtu darījis jebkurš. Bet, protams, nav patīkami, kad tevi katru dienu kritizē cilvēki, kuri nezina visu situāciju,” sūdzas spēlētājs.

“Jā, Krievija karo. Bet tas nenozīmē, ka atbalstu to, ko viņi dara. Šeit es nezinu nevienu, kurš būtu par karu. Pēc jūsu loģikas, mēs nevaram spēlēt arī Ķīnā vai Izraēlā. Ja tiek pielietota šāda loģika, tad tai jābūt pret visiem, ne tikai pret mani. Vai tas, ka spēlēju Krievijā, nozīmē atbalsta paušanu visam, ko viņi dara? Tātad cilvēki, kuri spēlē Ķīnā, atbalsta cilvēktiesību pārkāpumus šajā valstī? Cilvēki, kuri spēlē Francijā, atbalsta visus Francijas valdības lēmumus,” jautā Ertels.

“Šeit es pelnu divās-trīs reizēs vairāk nekā jebkurā citā Eiropas klubā. Es spēlēju 25-30 minūtes, varu būt veiksmīgs basketbolists, treneris man uzticas par 100%. Kāpēc man būtu jāatsakās? Ja nākamgad būs kāds klubs, kurš man tikpat daudz uzticēsies, pat ar nedaudz mazāku algu, esmu gatavs.”

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām