Krievija zaudē pirmo vietu Soču Olimpisko spēļu medaļu kopvērtējumā

Jevgēņijs Ustjugovs, sportazinas.com
Jevgēņijs Ustjugovs | Foto: Gian Ehrenzeller / Associated Press

Krievijas biatlonists dopinga noteikumu pārkāpumu dēļ zaudējis 2014.gada Soču olimpisko zelta medaļu, kā arī uz laiku izslēgts no Starptautiskās Biatlona savienības (IBU).

34 gadus vecais Ustjugovs 2010.gadā Vankūverā izcīnīja zeltu 15 kilometru masu startā, bet četrus gadus vēlāk viņš kopā ar Krievijas izlasi triumfēja stafetē.

Bez viņa stafetē piedalījās arī Aleksejs Volkovs, Dmitrijs Mališko un Antons Šipulins. Otro vietu sacensībās Sočos ieņēma Vācijas komanda, austrieši ieguva trešo, norvēģi – ceturto pozīciju.

Pēc Soču Olimpiādes dopinga provju atkārtotas analizēšanas noskaidrojies, ka sportista ķermenī atradušies steroīdi, kā rezultātā viņam atņemta 2014.gada zelta godalga un anulēti visi 2013./14.gada sezonas rezultāti.

Līdz ar to Krievija zaudējusi pirmo vietu 2014. gada Soču olimpisko spēļu medaļu kopvērtējumā. Ar Ustjugova medaļas anulēšanu Krievija Soču Olimpiādes medaļu ieskaitē noslīdējusi uz trešo vietu, lai arī sākotnēji bija līdere. Pirmās divas pozīcijas ieņem Norvēģija un Kanāda.

Iepriekš apsūdzības par dopinga lietošanu tika vērstas arī pret Ustjugova komandas biedriem Aleksandru Čerņiševu un Aleksandru Pečeņkinu, tomēr pret viņiem nekādas sankcijas vēl nav pieņemtas. Krievijas Biatlona savienības vadītājs atklāja, ka abi sodu saņēmušie sportisti pārstrīdēs šo lēmumu.

Zem neitrāla karoga Krievijas sportistiem nāksies startēt arī Tokijas olimpiskajās spēlēs. Šādu iespēju iegūs vien tie, kuri spēs pierādīt savu nevainību dopinga lietā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par