Krievijai atņem tiesības rīkot PČ volejbolā; IFF aptur arī Baltkrievijas dalību organizācijā

01/03/2022 14:08
Volejbols

Volejbols

Krievijā nenotiks 2022.gada pasaules čempionāts volejbolā vīriešiem, otrdien paziņoja Starptautiskā Volejbola federācija (FIVB). Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, FIVB lēma ka pasaules čempionāts, kuram no 26.augusta līdz 11.septembrim bija jānotiek vairākās Krievijas pilsētās, tiks pārcelts uz citu valsti.

“Pēc Krievijas militārā iebrukuma Ukrainā FIVB joprojām ir nopietni nobažījusies par situācijas eskalāciju un Ukrainas iedzīvotāju drošību,” teikts FIVB paziņojumā. “Valde ir nonākusi pie secinājuma, ka pasaules čempionātu sagatavot un sarīkot Krievijā nebūtu iespējams Ukrainas kara dēļ. Līdz ar to nolemts Krieviju atstādināt no FIVB pasaules čempionāta volejbolā vīriešiem organizēšanas.”

Uģa Krastiņa vadītā Ukrainas izlase pasaules čempionātam nekvalificējās, taču bija uzreiz aiz atlases barjeras. Kā zināms, šogad Krievijā atcelti vairāki lieli sporta pasākumi, tostarp 2023.gada pasaules junioru čempionāts hokejā, UEFA Čempionu līgas fināls un F-1 posms.

Florbols

Starptautiskā Florbola federācija (IFF) apturējusi Krievijas un Baltkrievijas federāciju dalību organizācijā, ziņo IFF. Šajās valstīs nevarēs norisināsies nekādi starptautiski florbola pasākumi un izlasēm nebūs ļauts piedalīties sacensībās, tajā skaitā maijā Kocēnos gaidāmajā pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

Maijā Valmierā jāspēlē arī Ukrainas izlasei un IFF sola atbalstu valstsvienībai, lai tā varētu piedalīties kvalifikācijas turnīrā. Jau ziņots, ka Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) valde pirmdien aicināja starptautiskās sporta veidus federācijas neļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties sacensībās. SOK norāda, ka Krievija, iebrūkot Ukrainā, ir pārkāpusi olimpisko pamieru, tāpat kā Baltkrievija, kas sniegusi atbalstu šim iebrukumam.

Slidošana

Starptautiskā Slidošanas savienība (ISU) lēmusi liegt Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties sacensībās. Tādējādi šo valstu pārstāvji nevarēs piedalīties daiļslidošanas, sinhronās slidošanas, ātrslidošanas un šorttreka sacensībās, kas notiek ISU paspārnē. Tāpat sacensībās nedrīkstēs piedalīties arī Krievijas un Baltkrievijas tiesneši un citu apkalpojošā personāla darbinieki.

Jau ziņots, ka Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) valde pirmdien aicināja starptautiskās sporta veidus federācijas neļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties sacensībās. SOK norāda, ka Krievija, iebrūkot Ukrainā, ir pārkāpusi olimpisko pamieru, tāpat kā Baltkrievija, kas sniegusi atbalstu šim iebrukumam.

Tāpat olimpiskā komiteja norāda, ka karadarbība izveidojusi netaisnīgu situāciju, kurā Krievijas un Baltkrievijas sportisti var piedalīties sacensībās, bet lielai daļai Ukrainas atlētu tas ir liegts, jo viņu valsts piedzīvojusi uzbrukumu. “Lai pasargātu starptautisko sporta sacensību integritāti un dalībnieku drošību, SOK valde iesaka federācijām neielūgt un neļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem un personālam piedalīties starptautiskās sacensībās,” teikts paziņojumā.

Situācijā, ja šādu soli nevar spert laika trūkuma vai juridisku iemeslu dēļ, sporta federācijām un organizatoriem jānodrošina, ka Krievijas un Baltkrievijas sportisti nestartē zem savu valstu karogiem. Šādās situācijās sportisti var piedalīties tikai kā neitrāli atlēti no neitrālām komandām, bet jebkāda veida nacionālie simboli, krāsa, karogi un himnas nedrīkst tikt izmantoti.

Taekvondo

Pasaules vadošā taekvondo organizācija “World Taekwondo” (WT) otrdien paziņoja, ka Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam tiek atņemta 2013.gadā piešķirtā devītā dana goda melnā josta. WT paziņoja, ka tā “stingri nosoda brutālos uzbrukumus nevainīgiem cilvēkiem Ukrainā.”

“Mēs ceram uz miermīlīgu un tūlītēju kara izbeigšanu,” teikts WT paziņojumā. Jau ziņots, ka Starptautiskā Džudo federācija (IJF) sestdien atstādināja Putinu no IJF goda prezidenta amata. WT un IJF pieņēmuši šādus lēmumus, ņemot vērā Krievijas iebrukumu Ukrainas teritorijā.

Ņemot vērā Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) ieteikumu neļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties sacensībās, WT arī vēsta, ka turpmāk šajās divās valstīs WT un Eiropas taekvondo savienības (ETU) sacensības nenotiks un netiks atzītas. Tāpat WT aizliedz izmantot Krievijas un Baltkrievijas karogus un himnas savās sacensībās.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Zemgale/LLU
04/10/2022 10:23

Ar bungām, viesu faniem un gandrīz tūkstoti skatītāju – kā pagājusi “Zemgale/LLU” debija “Mestis” līgā

Aizvadītās nedēļas nogalē Jelgavā norisinājās vēsturisks notikums Latvijas hokejā – “Zemgale/LLU” piedzīvoja debiju Somijas pēc spēka otrajā līgā (“Mestis”). Debija sanāca veiksmīga gan anturāžas, gan arī snieguma ziņā. Par komandu…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām