Krievijas eksperti kritizē KHL: Varbūt uzņemsim līgā arī Brazīliju un Etiopiju?

Aleksejs Morozovs, sportazinas.com
Aleksejs Morozovs | Foto: KHL

Vairāki Krievijas hokeja eksperti kritizējuši Kontinentālās hokeja līgas () prezidenta Alekseja Morozova vārdus par līgas iespējamo paplašināšanos.

Pirms dažām dienām Morozovs sarunā ar “Match-TV” atklāja, ka pašlaik interese par dalību līgā ir no Korejas, Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE) un Ungārijas. “Bet viss vēl ir pārrunu stadijā. Ir jātiekas, jāpēta dokumenti, jāsaprot finansējuma avoti,” teica KHL prezidents. Tāpat šodien parādījusies informācija par to, ka gaidāmajā sezonā Ungārijā varētu norisināties KHL pamatturnīra mačs.

“Palieku izbrīnīts, kad lasu kaut ko šādu,” saka divkārtējais olimpisko spēļu čempions Aleksandrs Koževņikovs. “Varbūt uzaicināsim komandas arī no Etiopijas, Brazīlijas un Burkinafaso? Par kādu Ungāriju, Koreju un Emirātiem mēs vispār runājam? 2008. gadā tika izveidots labs brends ar nosaukumu KHL. Nevaru saprast, ko tagad viņi vēlas izveidot. Par mums jau visi smejas. Agrāk centāmies līdzināties NHL un daži teica, ka, ja KHL tik strauji attīstītsies, tad ātri panāks NHL. Tagad par to vairs nerunājam.”

Līdzīgs viedoklis ir arī Krievijas hokeja federācijas (FHR) goda viceprezidentam Jurijam Karandinam. “Ceru, ka problēmas, ar kurām saskārušies KHL ārzemju klubi, palīdzēs mums atgriezties realitātē un adekvāti novērtēt līgas paplašināšanos. Man bija jautri, kad vakar izlasīju Morozova vārdus. Es tā saprotu, ka nākamie šajā rindā ir Austrālija un Brazīlija.”

Jūlija sākumā Morozovs sarunā ar “Forbes” dalījās pārdomās par iespējamiem jaunajiem tirgiem, par kuriem līgai ir interese. “Protams, Eiropas tirgus ir visinteresantākais,” noteica Morozovs. “Tomēr arī Āzija nav aizmirsta. Līdz šim interesi izrādījušas tādas valstis kā Francija, Zviedrija, Vācija, Lielbritānija, Dienvidkoreja un Japāna. Mēs cenšamies prezentēt mūsu līgu tā, lai tā būtu interesanti maksimāli lielam līdzjutēju skaitam. Plānojām uz nākamo sezonu iepazīt divas jaunas KHL komandu potenciālās lokācijas, taču sākās pandēmija,” nožēlu pauda funkcionārs.

Pašlaik KHL ir piecas ārzemju komandas – Rīgas “Dinamo”, Helsinku “Jokerit”, Nursultanas “Barys”, Minskas “Dinamo” un Pekinas “Kunlun”. Tiesa, Ķīnas klubs vismaz pirmajos mēnešos savas spēles aizvadīs Maskavas apgabala pilsētā Mitiščos. Iepriekš čempionātā bija pārstāvētās arī Čehija, Slovākija un Horvātija.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par