Krievijas hokeja izlase Eirotūres posma maču pret Somiju aizvada PSRS formās

17/04/2015 13:37
Nokopēts

Krievijas hokeja izlase ceturtdien Eirotūres posma izbraukuma maču pret Somiju aizvadīja vēsturiskās formās, spēlējot PSRS sarkanās krāsas kreklos.

Tiesa, šajā mačā Krievijas hokeja izlase, ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, piedzīvoja bezierunu zaudējumu ar 0:3 (0:0, 0:1, 0:2).

Šajā mačā Krievijas hokejisti, kuru krūtis rotāja uzraksts CCCP, tā arī nespēja gūt vārtus, kamēr Somija uzvaru Tamperē notikušajā mačā uzvaru nodrošināja otrajā un trešajā trešdaļā. Vispirms cīņas 26.minūtē rezultātu atklāja Tommi Huhtala, bet noslēdzošajā periodā vēl pa reizei izcēlās Sami Lepiste un Petri Kontiola, kurš ripu 15 sekundes pirms pamatlaika beigām raidīja jau tukšos Krievijas izlases vārtos.

Eirotūres kopvērtējumā līdere ar septiņās spēlēs gūtiem 14 punktiem ir Zviedrija, bet nu ar 13 punktiem astoņās cīņās uz otro pozīciju pakāpusies Somija. Tikpat punktu deviņos mačos ir arī Krievijai, bet Čehijas rēķinā ir astoņi punkti.

Kā ziņots, Eirotūres pirmajā posmā – “Karjala” kausa izcīņā – novembrī uzvarēja Zviedrijas izlase, bet pēc tam decembrī Pirmā kanāla kausa izcīņas turnīrā triumfēja Krievija. Savukārt šī gada pirmajos mēnešos komandas atsevišķi aizvada vēl pa četrām spēlēm katra.

Tiesa, Krievija PSRS formās aizvadīja vien pirmo trešdaļu, bet cīņas turpinājumu aizvadīja ierastajās krāsās.

“Krievijas izlase spēlēja retroformās pēc Somijas Hokeja federācijas lūguma. Ceturtdien apritēja 50 gadi, kad Somijas valstsvienība spēlēja pirmajā mākslīgajā arēnā Tamperē, tāpēc Krievija piekrita šīs cīņas pirmo periodu aizvadīt retroformās,” portālam “Gazeta.ru” izteicās Safronovs.

Tikmēr kādreizējais olimpiskais čempions PSRS hokeja izlases sastāvā Aleksandrs Paškovs norādīja, ka ideja Krievijas izlasei spēlēt bijušās Padomju Savienības tērpos ir apsveicama un tā būtu jāturpina.

“Ja ideja nākusi no Somijas puses, tas tikai nozīmē to, ka viņi zina vēsturi un ciena padomju hokeju, kas viņu labā ir devis daudz,” izteicās Paškovs. “Šī ir ļoti interesanta ideja, un, ja tiks atkārtota, tā ļaus hokejistiem un līdzjutējiem atcerēties vēsturi.”

Pagājušās sezonas Eirotūres kopvērtējumā uzvarēja Somija, kas bija labākā trijos no četriem posmiem.

Hokeja Eirotūrē līdz šim bijuši četri posmi, kuros ik gadu piedalās Čehijas, Somijas, Zviedrijas un Krievijas izlases, bet šosezon palikuši vairs tikai divi četru komandu sabraukumi.

Avots: LETA

Foto: IIHF

 

TOP notikumi
1
X
2
5.25
4.1
1.61
1.44
4.75
6.5
14.5
6.75
1.2
2.6
3.6
2.5
2.9
3.3
2.4
1.9
3.6
3.9
1.75
3.8
4.4
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām