Krievijas hokeja izlase paredzami nomaina galveno treneri

Valērijs Bragins, sportazinas.com
Valērijs Bragins | Foto: FHR

Krievijas hokeja izlasē bez pārsteigumiem nomainīts galvenais treneris. 48 gadus vecā Alekseja Kudašova vietā stājies viņa asistents – 64 gadus vecais .

Braginam asistēs Aleksejs Žamnovs, Andrejs Kozirevs un Aleksandrs Boikovs.

Jau vairākus gadus tiek piekopta taktika, ka Krievijas valstsvienības stūrmanis paralēli trenē arī Sanktpēterburgas SKA vienību Kontinentālajā hokeja līgā (KHL). Ņemot vērā, ka Kudašovs pameta darbu SKA, arī bija spiesta meklēt jaunu galveno treneri.

Kudašovam SKA komandā bija pārāk liels psiholoģiskais spiediens un viņš nebija ieinteresēts turpināt darbu šajā komandā. Tāpat izskanēja baumas, ka speciālists varētu paņemt pārtraukumu savā trenera karjerā, lai vairāk laika pavadītu ar ģimeni. Viņa dēls drīzumā uzsāks profesionāla hokejista gaitas.

Kudašovam šī bija otrā sezona SKA vienībā un pirmā – komandas galvenā trenera amatā. Ar 93 punktiem 62 mačos Sanktpēterburgas klubs ierindojās otrajā vietā Rietumos, par vienu punktu atpaliekot no Maskavas CSKA, savukārt Gagarina kausa pirmajā kārta tika pārvarēta pārliecinoši – 4-0 pret Maskavas apgabala “Vityaz”. Pēc dažām dienām sezona tika apturēta koronavīrusa Covid-19 dēļ.

Kudašova trenera karjera sākās 2012./2013. gada sezonā, kad viņu nozīmēja par asistentu vairs neeksistējošajā Mitišču “Atlant”. No 2013. līdz 2015. gadam speciālists ieņēma galvenā trenera amatu šajā komandā, bet pēc tam viņš divas sezonas nostrādāja Jaroslavļas “Lokomotiv”.

2017./2018. sezonas sākumā treneris tika atlaists no kluba, bet tad saņēma piedāvājumu kļūt par asistentu Krievijas izlasē, kuram sekoja aicinājums uz SKA. Aizvadītajā sezonā Kudašovs bija galvenais treneris gan SKA, gan valstsvienībā

Savukārt pieredzējušais Bragins pēdējo gadu laikā strādājis Krievijas U20 izlasē, savukārt šī gada janvārī viņu uzaicināja uz SKA par trenera asistentu. Kopš KHL izveides Bragins par kluba galveno treneri strādāja tikai 2012./2013. gada sezonā Maskavas CSKA vienībā, taču jau decembrī viņš tika atlaists.

Pirms tam viņš Krievijas superlīgas laikos vadīja Maskavas “Spartak” 2005./2006. gada sezonā un daļu no 2007./2008. gada sezonas. Arī tad viņš zaudēja darbu decembrī.

Kopš 2010. gada, kad SKA atlaida Bariju Smitu, komandu ar dažādām sekmēm vadījuši 11 dažādi speciālisti, ieskaitot Kudašovu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par