Krievijas medijs: 2022. gada olimpiskajās spēlēs piedalīsies NHL hokejisti 

Gerijs Betmens, sportazinas.com
Gerijs Betmens | Foto: NHL

Krievijas medija “Sport-Express” žurnālists Igors Jeronko savā kanālā sociālajā tīklā “Telegram” ziņo, ka 2022. gada olimpisko spēļu hokeja turnīrs norisināsies ar Nacionālās hokeja līgas () pārstāvju dalību. 

Iepriekš NHL komisārs Gerijs Betmens izvairīgi vērtēja līgas spēlētāju iespējamo dalību hokeja turnīrā Ķīnā. Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) un Starptautiskā olimpiskā komiteja (IOC) nebija gatavi izpildīt visus NHL nosacījumus, līdz ar ko pārrunas nonākušas strupceļā. Pēdējā laikā situācija mainījusies un IIHF kopā ar IOC pauduši gatavību atrisināt visus jautājumus. Tas attiecas ne tikai uz spēlētāju apdrošināšanu, bet arī uz ceļā izdevumiem un mārketinga tiesībām. 

“Pekinas olimpiāde tiks aizvadīta ar NHL spēlētājiem. Par to tiks samaksāta milzīga summa – 50 miljoni ASV dolāru (ap 46 miljoniem eiro). Vēl viena lieta – Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) atļaus NHL publicēt savos resursos bildes un video,” raksta žurnālists. 

NHL spēlētājiem ir atļauts piedalīties olimpisko spēļu hokeja turnīrā kopš 1998. gada. Pēc piecām olimpiādēm NHL nespēja vienoties ar IIHF un IOC, līdz ar ko 2018. gada Phjončhānas spēlēs hokeja turnīrs norisinājās bez NHL spēlētājiem. Uzvaru tajā izcīnīja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Krievijas olimpisko sportistu (Olympic athletes from Russia (OAR), sportazinas.com) izlase, kura finālā papildlaikā salauza Vācijas pretestību ar 4:3.

2022. gada olimpiskais hokeja turnīrs tiks aizvadīts Ķīnā no 4. līdz 20. februārim. Vietas tajā jau garantējušās deviņas izlases – Kanāda, ASV, Vācija, Ķīna, Krievija, Čehija, Šveice, Zviedrija un Somija. Vēl trīs ceļazīmju ieguvējas tiks noskaidrotas trīs kvalifikācijas turnīros. Viens no tiem norisināsies Rīgā no 27. līdz 30. augustam. Par Latvijas pretiniecēm kļūs Francija, Itālija un Ungārija.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par