Krievijas pārstāve Neprajeva otro reizi pēc kārtas triumfē “Tour de Ski” posmā

03/01/2022 16:13
Natālija Neprjajeva

Krievijas distanču slēpotāja Natālija Ņeprajeva pirmdien izcīnīja uzvaru piektajā “Tour de Ski” posmā desmit kilometru distancē klasiskajā stilā ar kopēju startu, savukārt vīriešu konkurencē 15 kilometru distancē arī klasiskajā stilā ar kopēju startu pārliecinoši uzvarēja norvēģis Juhanness Klēbo.

Ņeprajeva finišēja 29 minūtēs un 51,3 sekundēs, izcīnot otro uzvaru “Tour de Ski” posmā pēc kārtas un kļūstot par līderi sacensību kopvērtējumā. Otro vietu izcīnīja Norvēģijas sportiste Heidi Venga, uzvarētājai zaudējot 3,7 sekundes, bet trešajā vietā ierindojās Somijas slēpotāja Krista Parmakoski, kura Ņeprajevai piekāpās 4,8 sekundes. “Tour de Ski” kopvērtējuma līdere Ņeprajeva pirms sacensību pēdējā posma otrās pozīcijas īpašnieci zviedrieti Ebu Andersoni apsteidz par minūti un 12 sekundēm, un somiete Kertu Niskanena, kura ieņem trešo vietu, atpaliek minūti un 19 sekundes.

Savukārt vīriešu konkurencē uzvaru svinēja Norvēģijas slēpotājs Juhanness Klēbo, kurš 15 kilometru distanci veica 41 minūtē un 31,2 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās Somijas sportists Īvo Niskanens, kurš Klēbo piekāpās 20,8 sekundes, bet trešo vietu ieņēma krievs Aleksejs Červotkins, zaudējot uzvarētājam 23,7 sekundes. Izcīnot uzvaru piektajā posmā Klēbo sacensību kopvērtējumā palielināja savu pārsvaru pār tuvāko sekotāju krievu Aleksandru Boļšunovu līdz divām minūtēm, bet Niskanens, kurš ierindojas trešajā vietā, no Klēbo atpaliek divas minūtes un 49 sekundes.

Jau ziņots, ka Latvijas slēpotāja Patrīcija Eiduka pieturējās pie sākotnējā plāna un no sacensībām izstājās pēc ceturtā posma. Šogad četros posmos viņa tikai vienreiz iekļuva labāko 30 skaitā, tomēr pēdējos divos posmos slēpotāja iekļuva labāko četrdesmitniekā.  Otrdien noslēdzošajā posmā sportisti veiks desmit kilometrus brīvajā stilā, daļu no distances veicot pret kalnu.

“Tour de Ski” seriāls veidots pēc leģendārās daudzdienu riteņbraukšanas tūres “Tour de France” parauga un principiem, distanču slēpošanas apritē ienākot 2006./2007.gadu mijā. Tā ir Pasaules kausa posmu sastāvdaļa.