Krievijas skeletonists Čudinovs: Latvieši nemāk zaudēt un ir apvainojušies uz Krieviju

Boycott Sochi - Sportazinas.com
Boycott Sochi - Sportazinas.com

Maskava, 12.dec., LETA. Latvijas skeletona braucēji nemāk zaudēt un ir apvainojušies uz Krieviju, tāpēc nolēmuši boikotēt 2017.gada pasaules čempionātu Sočos, uzskata šīs valsts skeletonists .

LETA jau ziņoja, ka Latvijas skeletona komanda svētdien paziņoja, ka boikotēs februārī gaidāmo pasaules čempionātu, ja tas norisināsies Krievijā, kura tiek apsūdzēta valdības atbalstītas dopinga sistēmas izveidošanā, kurā cita starpā 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs mājinieku pozitīvās dopinga analīzes tika aizvietotas ar negatīvām.

“Lai viņi (latvieši) nebrauc. Vienkārši viņi nemāk zaudēt, bet viss pārējais ir tikai atrunas. Bez tam, lai nu kuram, bet kāpēc Martinam Dukuram tā runāt? Viņš ar mums ir trenējies gadus 15 kopā, pazīst mani un Aleksandru Tretjakovu personīgi. Domāju, viņiem ir aizvainojums,” intervijā aģentūrai “R-Sport” sacījis Čudinovs.

Krievu skeletonists piebilda, ka sezonas sākumā runājis ar Latvijas komandas galveno treneri Daini Dukuru, kurš viņam nav slēpis savu viedokli par Krievijas politiku. “Kur tik skaties, visur viņam ir Krievija (vainīga), tāpēc šis ir tikai viens no iemesliem,” sacīja Čudinovs, kurš olimpiskajās spēlēs Sočos palika piektais.

Piektdien Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgā izmeklēšanas komisija, kuru vada Ričards Maklarens, nāca klajā ar ziņojuma otro daļu, kurā norādīts, ka 12 Krievijas sportistiem, kuri Sočos izcīnīja medaļas, tikušas samainītas pozitīvas dopinga analīzes. Ziņojumā vainīgo sportistu uzvārdi netiek atklāti, taču mediji pēc savas izmeklēšanas veikšanas norāda, ka Krievijas dopinga sistēmā pirms Soču olimpiskajām spēlēm piedalījušies pieci no sešiem Krievijas izlases skeletonistiem, tostarp olimpiskais čempions Tretjakovs.

Tiesa, Čudinovs uzskata, ka nekā jauna Maklarena ziņojumā nav. “Šobrīd vienkārši sacelts lielāks troksnis nekā pēc pirmā ziņojuma. Joprojām nav pierādījumu un konkrētības, bet uzrakstīt par jebkuru var ko vien vēlas. Es biju izlasē un varu teikt, ka visi skeletonistiem veltītie apvainojumi ir blēņas,” pārliecināts ir Čudinovs.

Tikmēr Latvijas skeletona komandas lēmumu nosodījis arī Krievijas sporta ministrs Pāvels Kolobkovs. “Vērtējums par šādu rīcību var būt tikai negatīvs, jo man nav saprotami šādi paziņojumi. No čempionāta rīkotāju un starptautiskās federācijas puses bija teikts, ka pasaules čempionātā viss notiks pēc starptautiskajiem standartiem, tostarp arī dopinga pārbaudēs. Šādiem boikotiem sportā nav vietas, sports jau to piedzīvoja 80.gados. Sportisti, kuri domā boikotēt sacensības, soda paši sevi,” uzskata Kolobkovs, kurš pats savulaik sportista karjerā bija veiksmīgs paukotājs.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas skeletonisti svētdien izplatītajā paziņojumā norādīja, ka pēc jaunākā WADA ziņojuma pacietības mērs ir pilns.

“Kamēr Starptautiskā bobsleja un skeletona federācija (IBSF) joprojām grasās tikai iepazīties ar jaunāko ziņojumu, mēs darīsim, ko varam – būsim priecīgi pasaules čempionātu aizvadīt jebkurā citā trasē, taču nepiedalīsimies planētas meistarsacīkstēs Sočos, kurs 2014.gadā tika nozagts olimpiskais gars,” teikts paziņojumā.

Iespēju boikotēt pasaules čempionātu Sočos apsver ar citu valstu, piemēram, ASV un Lielbritānijas sportisti.

SOK ir ieteikusi ziemas sporta veidu federācijām sacensības no Krievijas pārcelt uz citām vietām. SOK, piemērojot sankcijas, apņēmās neorganizēt un neatbalstīt Krievijā paredzētās sacensības. Sākotnēji šīs sankcijas tika piemērotas līdz šī gada beigām, bet nupat tās pagarināja uz nenoteiktu laiku.

Pasaules čempionātam skeletonā Sočos jānorisinās 2017.gada 24.-26.februārī.

Soču olimpiskajās spēlēs Martins Dukurs izcīnīja sudraba medaļu, zaudējot mājiniekam Tretjakovam, kura vārds arī tiek minēts starp tiem, kuru analīzes tika mainītas.

Martins Dukurs ir iepriekšējo divu gadu pasaules čempions, turklāt savas karjeras laikā 32 gadus vecais sportists planētas meistarsacīkstēs triumfējis četras reizes. Tāpat viņš 2010.gadā Vankūverā un 2014.gadā Sočos izcīnīja olimpisko spēļu sudrabu. Zīmīgi, ka abas reizes šajās Olimpiādēs ceturtais palika Tomass Dukurs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par