Krievu komentētājs slavē Latvijas basketbola sistēmu: Paskatieties, cik viņiem ir NBA un Eirolīgas spēlētāju!

Kristaps Porziņģis, Dairis Bertāns, Dāvis Bertāns, Rodions Kurucs, sportazinas.com
Latviešu basketbola spīdekļi 2019. gada "Basketball Without Borders" nometnē | Foto: LBS

Krievijā labi zināmais basketbola komentētājs Vladimirs Gomeļskis slavējis Latvijas basketbola sistēmu, atzīstot, ka tā ir daudz veiksmīgāka nekā Krievijā.

“Latvijā pirms vairākiem gadiem darbību uzsāka jaunatnes basketbola attīstības sistēma, kas šobrīd vainagojas ar rezultātiem,” savā mājaslapā raksta Gomeļskis. “Paskatieties, cik latvieši spēlē un Eirolīgā. Basketbols Latvijā ir daudz populārāks nekā futbols.”

“Latvijā katrā reģionā ir sporta skola, kur iespējams nodarboties ar basketbolu,” turpināja komentētājs, kurš uzsvēra, ka katru gadu Latvijā basketbola treneru izglītību iegūst virkne jauno speciālistu. “Viņiem ir pietiekami daudz darba vietas, turklāt treneri meklē talantīgākos spēlētājus Latvijas jaunatnes čempionātu spēlēs.”

“Jau agrā vecumā Latvijā tiek meklēti jaunie basketbolisti. Talantīgākie saņem ielūgumus uz labākajām basketbola sistēmām, kur spēlētājiem ir iespēja trenēties par velti. Mēs redzam, ar ko vainagojas uzmanīga spēlētāju atlase šajā valstī,” noslēdza Gomeļskis.

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šobrīd spēlē četri latvieši – Kristaps Porziņģis, Dāvis Bertāns, Rodions Kurucs un Anžejs Pasečņiks, bet šī gada draftam pieteicies arī Artūrs Kurucs, kurš cer kādu dienu nokļūt planētas spēcīgākajā līgā.

Tikmēr par otru spēcīgāko pasaules turnīru uzskatītajā Eirolīgā pagājušajā sezonā spēlēja Rolands Šmits, Jānis Strēlnieks, Jānis Timma, Dairis Bertāns, Artūrs Kurucs un Rihards Lomažs.

Šobrīd NBA nav krievu spēlētāju, bet Eirolīgā slavenākie šīs valsts basketbolisti ir Aleksejs Šveds un Timofejs Mozgovs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par