Krievijas plāns nostrādā: U20 izlase “Karjala Cup” pirmajā spēlē sagrauj Somiju

05/11/2020 21:04
Igors Larionovs

Visai negaidīti noslēdzās Eirotūres pirmā posma “Karjala Cup” mačs starp Krieviju un Somiju, viesiem svinot uzvaru ar 6:2.

Atšķirībā no Čehijas, Somijas un Zviedrijas, kuras savas komandas komplektēja ar pieaugušajiem hokejistiem no vietējiem čempionātiem, krievi turnīram pieteica U20 izlasi ar tās galveno treneri Igoru Larionovu, tādējādi izmantojot “Karjala Cup” kā sagatavošanas posmu gada nogalē plānotajam U20 pasaules čempionātam.

Lai arī šāds Krievijas hokeja federācijas solis izpelnījās kritiku no citu valstu federācijām, pirmā spēle parādīja, ka tas bija visai gudrs gājiens. Jau pirmajās 20 minūtēs viesi iemeta trīs ripas Somijas vārtos, atzīmējoties Rodionam Amirovam, Maratam Husnutdinovam un Iļjam Safonovam.

Otrā perioda sākumā HPK aizsargs Elmeri Eronens samazināja deficītu līdz 3:1, tomēr tā beigās Daņīls Čajka atjaunoja trīs vārtu pārsvaru, savukārt pusotru minūti pirms pārtraukuma Omskas “Avangard” spīdeklis Jegors Činahovs panāca 5:1. Noslēdzošajā trešdaļā Helsinku HPK uzbrucējs Jere Salinens guva otros vārtus Somijas labā – 5:2, bet punktu pielika un 6:2 panāca Jegors Afanasjevs, kuram šajā mačā 1+2.

Dienas pirmajā spēlē Čehija ar 3:1 pārspēja Zviedriju. Vārtus uzvarētāju labā guva Filips Hroneks, Tomašs Zohorna un Jakubs Galvass, vienīgais zviedru gols ir Maksa Frīberga kontā.

Rītdien spēles nenotiks, savukārt sestdien, 7. novembrī tiks aizvadīti divi mači – Somija pret Čehiju un Zviedrija pret Krieviju.

Jāatzīmē, ka tas ir pirms nopietns hokeja izlašu turnīrs koronavīrusa Covid-19 krīzes laikā.