Kristaps Porziņģis: “Vienradzis”, Ņujorkas Karalis un tagad arī “alstārs”…

Ņujorkas
foto: nba.com

24.janvārī Latviju pāršalca tās vēsturē vēl nebijusi ziņa – Nacionālā basketbola asociācija (NBA) nāca klajā ar paziņojumu, ka Visu zvaigžņu spēlē piedalīsies arī mūsu zvaigzne un Ņujorkas “Knicks” jaunā seja Kristaps Porziņģis.

Neskatoties uz to, ka līdzjutējus balsot par vienradzi (skatīt video zemāk – tajā redzams aktieris un komiķis Treisijs Morgans) kūrēja pat vairākas pasaules mēroga zvaigznes, Porziņģis starta pieciniekā neiekļuva.

It’s the last day to vote @kporzee for the NBA All-Star game 🗣 @realtracymorgan, tell ‘em! Vote at Knicks.com/Vote. Link in bio!

A post shared by New York Knicks 🏀 (@nyknicks) on

Atlika vien gaidīt, ko lems mediji ar spēlētājiem. Tiesa, tiem, kuri pastiprināti seko līdzi basketbolam, bija skaidrs, ka lielo puišu spēle 18.februārī nenoritēs bez vienradža no Latvijas. Kuri bija galvenie faktori, kas signalizēja, ka šis būs Kristapa gads un kā viņš līdz šādai atzinībai nonāca?

Paldies, Karmelo!

Karmelo Entonijs un Kristaps Porziņģis jau pretējās nometnēs, foto: Layne Murdoch Sr./NBAE via Getty Images)

Jau aizvadītās sezonas vidū publiski parādījās pirmie dūmi Entonija un “Knicks” ugunskurā. Abas puses saprata, ka laulībai ir jābeidzas, bet neviena no tām nevēlējās piekāpties. “Knicks” savu iepriekšējo gadu līderi negribēja atdot par velti, bet viņš – aiziet kur pagadās. Un tā šis process ievilkās.

Ar katru dienu spriedze tikai auga un situāciju atrisināt nepalīdzēja arī leģendārā Fila Džeksona šizofrēniskā izturēšanās. Komandas vadībai beidzot kļuva skaidrs, ka šādi vairs dzīvot nevarēs. Sākumā klubs neatskatoties atlaida leģendāro Filu, bet vēlāk aizmainīja Entoniju. Kļuva skaidrs – būvējam komandu ap KP6.

Šaubas raisīja vairāki fakti – gados jauns spēlētājs, aiz muguras vasara izlasē un tas, ka, nespēlējot Entonijam, “Knicks” bilance kopš komandā spēlē Porziņģis bija 2-16… Nu šī bilance ir uzlabojusies uz 21-26 šosezon (kopumā 23-42).

Porziņģis sezonu iesāka fantastiski – oktobra sešās spēlēs viņš vidēji spēlē guva 29,3 punktus, turpinot rezultatīvi spēlēt arī novembrī (24,2), bet līkne šobrīd slīd lejup – 22,2 decembrī, bet janvārī jau 20,1 punkts. Kas gan bija gaidāms, ņemot vērā, ka šajā līgā 20+ punktu džekus bez ievērības neatstāj. Neskatoties uz to, šķiet, te jautājumu nav – Kristaps Porziņģis ir galvenais “Knicks” ierocis. Un ne tikai laukumā, bet arī ārpus tā.

Porziņģa popularitāte

Veidi, kā izmērīt popularitāti, ir dažādi. Ir taustāmie – “sekotāju” skaits sociālajos tīklos, pārdoto kreklu skaits, līdzjutēju balsojums (un mediju un līgas spēlētāju).

Mikroblogošanas vietnē twitter.com Porzinģim ir 306,3 tūkstoši “sekotāju”. Vietnē Instagram, kas kļuvusi ievērojami populārāka par twitter un ir atbilstošāka mēraukla, @kporzee var lepoties ar 1,5 miljoniem (!) “sekotāju” un tas jau ir pat pasaules mērogiem ļoti cienījams rādītājs!

Arī pārdoto kreklu skaits ar konkrētā spēlētāja uzvārdu parāda, cik ļoti tu patīc faniem. Porziņģim šis rādītājs ir bijis labs jau kopš viņš spēra pirmos soļus līgā, pat neskatoties uz to, ka drafta naktī viņu kārtīgi izsvilpa. Savu debijas sezonu vinš noslēdza ceturtajā vietā šajā rādītājā aiz tādām līgas superzvaigznēm kā Stefans Karijs, Lebrons Džeimss un Kobe Braiants.

Aizvadītajā sezonā bija neliels kritums un vieta top 5 tika zaudēta (palika septītais), bet šajā sezonā līdz šim Ņujorkas “Knicks” krekls ar uzrakstu “Porzingis” uz muguras ir piektais pārdotākais.

Protams, neaizmirsīsim arī līdzjutēju balsojumu. Jau savā rūkija sezonā cilvēki Kristapam izrādīja uzmanību, bet skaidrs, ka reālas iespējas nokļūt Zvaigžņu spēlē viņam nebija. Pagājušais gads bija jau labāks. KP6 sakrāja teju pusmiljonu balsu, jau tad tikai nedaudz piekāpjoties savam mentoram Entonijam.

Šogad jau Kristaps bija pavisam tuvu, lai Zvaigžņu spēlē nonāktu pa taisno, taču viņam priekšā aizsteidzās Džoels Embīds no Filadelfijas “76ers”. Šī gada balsojumā Porziņģis ieguva 1,116,769 līdzjutēju balsis, no Embīda atpaliekot vien par nedaudz vairāk kā 100 tūkstošiem, kas nav uzskatāms par lielu atstatumu. Starp spēlētājiem Porziņģis ieguva trešo, bet medijiem ceturto vietu. Acīmredzami – Kristaps ir ieredzēts visās frontēs!

Un nedrīkstam aizmirst viņa līgumu ar sporta preču ražošanas gigantu “Adidas”, kas paredz, ka par brenda reklamēšanu gada laikā viņš savu kontu varēs papildināt sākot no trīs līdz sešiem (atkarīgs, ja izpilda bonusus) miljoniem ASV dolāru. Iepriekš tik ienesīgs reklāmas līgums nevienam Eiropas pārstāvim nav bijis… Atliek vien noskatīties [augstāk redzamo] reklāmu, kur pie viena galda sēž ne tikai izcili (un kādi!) sportisti, bet arī citu sfēru grandi, lai saprastu, pie kādas kompānijas Kristaps tiek pieskaitīts.

Porziņģis pabija arī slavenajā Džimija Falona šovā “Tonight”. Jautājumi?

This is New York!

Ņujorkas platība aptver 784 kvadrātkilometrus. Tā ir visapdzīvotākā pilsēta ASV (8,5 miljoni iedz.), bet Ņujorkas Metropoles centrs ir viens no apdzīvotākajiem pasaulē (18,9 miljoni iedz.). Pētījumos tiek lēsts, ka šajā pilsētā runā vismaz 800 valodās, esot līderei šajā rādītājā visā pasaulē. Un aizvien skaļāk tajā ieskanējusies arī latviešu valoda.

Ņujorkā atrodas Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) centrālā mītne. Ņujorkai ir liela nozīme uzreiz vairākos sektoros – finansēs, medijos, mākslā un vēl un vēl un vēl….

Ja esi slavenība, šajā pilsētā tev ir grūti palikt nepamanītam, bet ja tu esi 221cm garš, tas ir neiespējami. To atzinis arī Kristaps, sakot, ka nav palīdzējusi pat pārvietošanās pa pilsētu ar riteni, jo tāpat cilvēki viņu nekautrējās apstādināt, lai lūgtu autogrāfu vai uzņemtu kopīgu bildi.

Brodvejas teātris, Taimskvērs, Volstrīta, Ņujorkas pilsētas tilts un nu… Kristaps Porziņģis jeb Unicorn – tie ir šī brīža atpazīstamākie pilsētas simboli.

Pilsēta viņu mīl un viņš to mīl pretī. Jau pirms sezonas Kristaps izteicās: “Ņujorka tagad ir manas mājas.”

Starp citu, vienradža mānija ir apņēmusi šo pilsētu jau tiktāl, ka aprīlī tajā tiks rīkota spēle par godu Latvijas simtgadei! Kas to būtu jebkad iedomājies? Ko nespēj paveikt virkne politiķu un diplomātu, to trīs gados ir paveicis Porziņģis.

Skaidrs ir viens, šo atzinību viņš neieguva šosezon. Viņš pelnīja šo kredītu visus trīs gadus kopš spēlē “Knicks” kreklā. Dienu no dienas, spēli no spēles, no intervijas uz interviju – viņš strādāja, lai šis brīdis pienāktu. Un tagad tas ir noticis – pirmā lielā individuālā atzinība, kas sevī ietver ne tikai prasmes laukumā, bet parāda, ka esi novērtēts arī ārpus tā.

Kristaps Porziņģis – vienradzis, Ņujorkas Karalis un nu arī alstārs (All-Star). Novēlam jautru un atraktīvu spēli Kristapam 18.februarī Losandželosā un izdevušos atlikušo sezonas daļu!

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar