Krištopāna un Dudes pārstāvēto komandu duelī Francijā PSG uzvar “Limoges”

Dainis Krištopāns, sportazinas.com
Dainis Krištopāns | Foto: tasr

Francijas handbola augstākās līgas (LNH) līderu duelī Daiņa Krištopāna pārstāvētā Parīzes “Saint-Germain” (PSG) sestdien savā laukumā ar 42:20 (20:8) sagrāva “Limoges”, kur spēlē Latvijas izlases kapteinis Ingars Dude.

Krištopāns šajā spēlē guva vienus vārtus, realizējot savu vienīgo raidījumu, bet Dude pa vārtiem nemeta. Parīziešiem arī pārliecinoši labāka metienu realizācija (81% pret 50%).

Kā sarunā ar Latvijas Handbola federāciju (LHF) atcerējās Dude, viņš pret Krištopānu cīnījās, kad pārstāvēja ASK komandu, bet tautietis spēlēja Ludzā.

“Iespējams, tad viņam bija 16 gadi. Latvijas čempionātā pāris reizes bijām spēlējuši viens pret otru, bet ārzemēs pret viņu vēl nebiju spēlējis,” LHF citē Dudes teikto.

Abiem latviešiem vienlaicīgi laukumā nesanāca ilgi uzturēties. “Vairāk sanāca šādi – kad es biju laukumā, viņa vairs nebija, un otrādi. Bet bija dažas spēles minūtes, kad sanāca vienam pret otru uzspēlēt. Viegli pret Daini nav cīnīties, tomēr tas nebija nekas jauns, jo izlases treniņos biju pret viņu spēlējis,” stāsta Dude.

Latvijas izlases kapteinis atzina, ka Limožas komanda nebija taktiski gatava.

“Parasti stiprā puse mums ir aizsardzība, bet pret PSG tā nebija tik laba. Viņi saskrēja diezgan daudz ātrajos uzbrukumos. Tikmēr mūsu uzbrukums bija katastrofāls. Ja pret tādu komandu kļūdās, tad uzreiz ir ielaists viens gols – kā pēc teorijas grāmatas. Katru pazaudēto bumbu pretinieki jau pēc trim sekundēm pārsvērta par vārtu guvumu,” Dude atzīmē PSG augsto realizāciju.

Dude ir paškritisks un ar savu sniegumu spēlē nav apmierināts.

“Savukārt Dainis spēlēja ļoti gudri. Lai gan pats iemeta vienus vārtus, bet viņš izveidoja spēli pārējiem. Viņš izpleš pretinieku aizsardzību un īstajā brīdī atdod piespēli partneriem. Ja komandā ir tāds spēlētājs, tad pārējiem komandas biedriem ir salīdzinoši viegli spēlēt un iemest vārtus. Dainis vairāk dala piespēles, un komandas biedri izmanto to, ka viņu vairāk sedz,” Dude novērtē Krištopāna sniegumu pret “Limoges”.

Abiem latviešiem pēc spēles arī izdevās parunāties. “Viņš līdz šim bija spēlējis austrumu valstīs, kur bija nedaudz citādāk, un tagad nav viegli iejusties jaunā komandā un kultūrā. Tas atgādina manas pirmās sezonas Francijā, kad sākumā nezināju valodu un ir pilnīgi cita kultūra. Dainis ar dzīvi ir apmierināts, un komanda ir ļoti profesionāla. Tiešām bija prieks ar kādu beidzot no sirds izrunāties un pasmieties, jo līdz šim biju vienīgais latvietis, kurš Francijā spēlē profesionālā līgā. Tagad Dainis ir otrs,” stāsta Dude.

Sākumā uz Franciju viņš brauca ar domu, ka nospēlēs vienu vai divas sezonas un pēc tam dosies uz Vāciju vai citurieni.

“Beigās iepatikās šī kultūra, kur nav tik daudz stresa, nav ikdienas spiediena no visām pusēm un var brīvi dzīvot. Protams, lielākais šķērslis ir valoda, bet tiklīdz to apgūst ir daudz vieglāk iejusties,” atzīst Dude

Dudes pārstāvētā “Limoges” komanda sezonu ir iesākusi negaidīti labi, tomēr galvenais sezonas mērķis joprojām ir noturēties augstākajā līgā.

“Ja skatāmies pēc punktiem, sezona ir ļoti veiksmīgi sākta. Bet, ja skatās pēc snieguma spēlēs, tad mēs tik labi nespēlējam. Tomēr, pateicoties kapāšanai aizsardzībai un nedaudz veiksmes, izlienam un uzvaram. Francijā ir četras izteikti spēcīgas komandas, bet no 5. līdz 16.vietai grūti ko paredzēt, tur viss var sagriezties kājām gaisā. Mūsu mērķis ir palikt līgā, bet, domāju, par desmitnieku varam pacīnīties,” secina Dude.

Parīzes klubs šobrīd ar sešām uzvarām sešās spēlēs Francijas čempionātā ir pārliecinošā vadībā, kamēr “Limoges” ieņem otro vietu ar septiņās spēlēs izcīnītiem deviņiem punktiem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par