Krištopāns: Bundeslīgā ir trakāk nekā biju gaidījis

Dainis Krištopāns, sportazinas.com
Dainis Krištopāns | Foto: Ole Martin Wold/NTB scanpix via AP

Neskatoties uz milzīgajiem resursiem, Vācijas handbolam ir grūti konkurēt uz Eiropas skatuves, intervijā Latvijas Handbola federācijai (LHF) atklāj .

Latvijas nacionālās izlases līderis Krištopāns sezonas otro daļu aizvada Vācijas bundeslīgā, kur tāpat kā citur Eiropā koronavīrusa straujās izplatīšanās dēļ čempionāts ir apturēts.

“Visi šobrīd atrodas brīvajā režīmā. Principā var teikt, ka sēžam mājās. No komandas ir atsūtīts treniņplāns, ko katrs spēlētājs pēc individuālas programmas arī cenšas pildīt. Pirms lēmuma par čempionāta pārtraukšanu visu klubu direktoriem bija konferences zvans, kur tad arī tika pieņemts lēmums, ka koronavīrusa dēļ čempionāts tiek apturēts. Pagājušajā piektdienā pēc treniņa mums to visiem arī paziņoja. No sākuma iedeva desmit brīvdienas, bet, kad saprata, ka pauze ievilksies, tika nosūtīts treniņplāns,” stāsta Berlīnes “Fuchse” komandas handbolists Krištopāns.

Latvietis atzīst, ka šobrīd skaidrības par to, vai čempionāts tiks atsākts, nav. “Pagaidām jāsēž mājās, jo līga ļoti cer, ka izdosies nospēlēt atlikušās spēles. Un arī paši klubi to ļoti vēlētos, jo lielā mērā ir atkarīgi no biļetēm un sponsoriem. Attiecīgi, ja nav spēļu, arī klubos sākas finansiālās problēmas. Man šķiet, ka lēmums tiks pieņemts 19.aprīlī, bet situācija mainās katru dienu, tāpēc šobrīd sēžam un gaidām,” skaidro ludzānietis.

Viņš arī pastāstīja par kopējo situāciju Berlīnē. “Vēl dažas dienas atpakaļ nekādas pārmaiņas nevarēja redzēt, bet aizvakar un īpaši vakar bija stipri mazāk cilvēku un mašīnu uz ielām. Beidzot cilvēki sāk ievērot karantīnu, bet, domāju, tas ir krietni par vēlu, tādējādi inficēto cilvēku skaits būs milzīgs. Joprojām ir daudz cilvēku, kas dzīvo pēc vecajiem pieradumiem un neievēro drošību. Uz veikalu eju ļoti reti, un tādā ziņā panikas nav. Preču pietiek, tikai tualetes papīru nespēj piegādāt tik ātri, cik liels ir pieprasījums, kas man, protams, no malas šķiet smieklīgi,” atklāj sportists.

Viņaprāt, handbols ir ļoti vienkāršs un fizisks sporta veids, taču līmenis Vācijā nav tāds, kādu viņš gaidīja. “Nav nekā īpaši gudra. Īstenībā šajā ziņā Bundeslīgā ir trakāk nekā biju gaidījis. Domāju, tieši tāpēc arī Vācijas handbolam, izņemot “Kiel”, ir smagi konkurēt uz Eiropas skatuves, lai gan resursi ir milzīgi,” skaidro Krištopāns.

Lai arī komanda ir ar ambīcijām pacīnīties par pirmajām divām vietām, pēdējais sezonas nogrieznis “Fuchse” bijis neveiksmīgs, un komanda atkritusi uz piekto pozīciju, taču tam esot loģisks izskaidrojums. “Daudzi pamatsastāva spēlētāji ir traumēti. Tostarp vārtsargs Miloslavļevs, kuram sezonas pirmā daļa bija izcila. Nebija skaidru komandas darbību, saspēles, visi darbojās individuāli. Tad notika trenera maiņa. Pēdējos mačos spēle kļuva skatāma, bet tagad tas vīruss…,” stāsta Krištopāns.

Viņš arī atklāj, ka apstākļi komandā ir ļoti lieliski. “Ja visi būtu veseli, komanda ir ļoti spēcīga. Arī pašā spēļu arēnā ir viss nepieciešamais. Uz spēlēm nāk 9-10 tūkstoši skatītāju. Atmosfēra ir ļoti laba. Ir treniņbāze, kas atkal ļoti palīdz treniņprocesā. Ir visas iespējas no svaru zāles līdz baseinam un smilšu laukumam. Protams, arī kopējais kluba mārketings ir augstā līmenī,” piebilst Krištopāns.

Krištopāns trešo sezonu pārstāvēja Ziemeļmaķedonijas komandu Skopjes “Vardar”, bet 2019./2020.gada sezonas otro pusi viņš pavada Vācijas komandā.

Krištopāns šajā sezonā Čempionu līgā guva 42 vārtus. Viņš bija Latvijas izlases līderis šī gada Eiropas čempionātā, kur trīs mačos izcēlās ar 21 precīzu metienu.

Karjeru Krištopāns sāka Ludzas “Latgols” sastāvā, bet 19 gadu vecumā pievienojās Slovākijas vienībai Prešovas “Tatran”, kur aizvadīja piecas sezonas, visās kļūstot par valsts čempionu. Pēc tam pāris mēnešus viņš nospēlēja Kataras klubā “Al Rayyan”, bet vēlāk divas sezonas pavadīja Baltkrievijas klubā Brestas “Meškov”.

Kopš 2017./2018.gada sezonas Krištopāns spēlēja “Vardar” komandā, ar kuru pērn kļuva par Eiropas Handbola federācijas (EHF) Čempionu līgas uzvarētāju. Sākot ar nākamo sezonu, latvietis pārstāvēs Francijas grandu Parīzes “Saint-Germain” (PSG).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par