Krištopāns: Negribu apvainot Vāciju, bet esmu pieradis pie gudrāka handbola

Dainis Krištopāns, sportazinas.com
Dainis Krištopāns | Foto: tasr

Latvijas vadošais handbolists , kurš šo sezonu noslēdza Vācijas Bundeslīgas vienībā Berlīnes “Fuchse”, radījumam “Sporta Studija” pastāstījis par aizvadīto sezonu, kā arī komentējis Eiropas Handbola federācijas () pieņemtos lēmumus.

Krištopāns trešo sezonu pārstāvēja Ziemeļmaķedonijas komandu Skopjes “Vardar”, bet 2019./2020.gada sezonas otro pusi viņš pavadīja Vācijas komandā.

“Bija patīkami, ka mani pavadīja policija. Nevajadzēja apstāties krustojumos. Nebija arī nekādi ierobežojumi, vienkārši no ostas līdz robežai aizbraucām vienā momentā. Pārsteidza operativitāte,” par ceļu uz mājām stāsta handbolists.

Dainis izteica arī savas domas par lēmumu, kura rezultātā Latvijai liegta iespēja cīnīties par pasaules čempionāta finālturnīru. “ ir savs darbs, viņi zina, ko viņa dara. Mums tas ir nepatīkami, bet tas ir krīzes laiks, kurā ir jāpieņem lēmumi. Vai viņi izskatīja visus lēmumus, vai nē, grūti pateikt. Kā vienmēr gribējās spēlēt un cīnīties.”

“Finansiālais burbulis un mana pacietība pārplīsa. Līdz ar to janvārī atnāca piedāvājumi, kurus izskatīju. Īpaši labs piedāvājums bija no Berlīnes kluba, jo viņiem bija daudz spēlētāji traumēti, kā arī kreilis,” par aiziešanu no Maķedonijas kluba “Vardar” izsakās Krištopāns.

“Komandām nav tik daudz laika sagatavoties spēlēm. Taktika tur nav tik dziļa un notiek minimāla gatavošanās pirms mačiem. Vairāk ir individuālā meistarība. Bundeslīga ir ideāla spēlētājiem, kuri ir individuāli labi, kam nav vajadzīga laba komanda, vai kuri grib pierādīt sevi. Bundeslīga nav mans mīļākais turnīrs līdz šim. Negribu apvainot Vāciju, bet esmu pieradis pie gudrāka handbola,” Vācijas handbola Bundeslīgu vērtē Krištopāns.

Krištopāns bija Latvijas izlases līderis šī gada Eiropas čempionātā, kur trīs mačos izcēlās ar 21 precīziem metieniem.

Karjeru Krištopāns sāka Ludzas “Latgols” sastāvā, bet 19 gadu vecumā pievienojās Slovākijas vienībai Prešovas “Tatran”, kur aizvadīja piecas sezonas, visās kļūstot par valsts čempionu. Pēc tam pāris mēnešus viņš nospēlēja Kataras klubā “Al Rayyan”, bet vēlāk divas sezonas pavadīja Baltkrievijas klubā Brestas “Meškov”.

Kopš 2017./2018.gada sezonas Krištopāns spēlē “Vardar” komandā, ar kuru pērn kļuva par Eiropas Handbola federācijas (EHF) Čempionu līgas uzvarētāju. Sākot ar nākamo sezonu, latvietis pārstāvēs Francijas grandu Parīzes “Saint-Germain” (PSG).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par