Krištopāns un PSG pietuvojas EHF Čempionu līgas ceturtdaļfinālam

01/04/2021 23:34
Dainis Krištopāns

Latvijas handbolists Dainis Krištopāns ceturtdien guva vienus vārtus Eiropas Handbola federācijas (EHF) Čempionu līgas izslēgšanas turnīra pirmās kārtas pirmajā spēlē, kopā ar Parīzes “Saint-Germain” (PSG) svinot pārliecinošu uzvaru. PSG viesos ar rezultātu 37:24 (21:11) uzveica Slovēnijas klubu Celjes “Pivovarna Laško”, tikpat kā nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā.

Krištopāns pa vārtiem meta vienu reizi un bija nekļūdīgs, tāpat viņš trīsreiz rezultatīvi piespēlēja un bloķēja vienu metienu. PSG rindās rezultatīvākais ar desmit gūtiem vārtiem bija Dilans Naī, bet septiņi vārti bija Ferranam Solem. Pretiniekiem pa sešiem vārtiem guva Arsenije Dragaševičs un Žiga Mlakars.

Atbildes spēle notiks pēc nedēļas, uzvarētājiem divu maču summā iekļūstot ceturtdaļfinālā.  PSG – “Pivovarna Laško” ceturtdaļfinālā tiksies ar iepriekšējās sezonas čempioni Ķīles THW no Vācijas vai Segedas “MOL-Pick” no Ungārijas. Šajā pāri pirms atbildes spēles piecu vārtu pārsvars ir favorītei Ķīles komandai.

Abas “play-off” pirmās kārtas spēles nākamajā nedēļā aizvadīs Islandes handbolista, latvieša Aleksandra Pētersona pārstāvētā Vācijas vienība “SG Flensburg-Handewitt”, kas mēros spēkus ar Horvātijas klubu Zagrebas PPD. Lai neaizvadītās cīņas neietekmētu komandu izredzes spēlēt izslēgšanas maču turnīrā, EHF nolēma “play-off” turnīram pielaist ne tikai abu grupu pirmo sešu vietu īpašnieces, bet visas 16 komandas.

Šajā izslēgšanas spēļu formātā grupas pirmā komanda astotdaļfinālā tiksies ar otras grupas astoto komandu, otrās vietas īpašniece – ar otras grupas septīto vienību un tā tālāk. Ceturtdaļfināli gaidāmi maija vidū, bet “Final 4” paredzēts jūnijā. Aizvadītās sezonas Čempionu līgas uzvarētāju Covid-19 radītās pandēmijas dēļ izdevās noskaidrot vien pērnā gada nogalē. Finālā uzvaras laurus plūca Ķīles THW, bet bronzas mačā PSG uzvarēja “Vezsprem” no Ungārijas.