Krištopāns un PSG zaudē pirmajā ČL ceturtdaļfināla spēlē

12/05/2021 23:22
Dainis Krištopāns

Latvijas handbolists Dainis Krištopāns trešdien guva divus vārtus Eiropas Handbola federācijas (EHF) Čempionu līgas izslēgšanas turnīra spēlē, kopā ar Parīzes “Saint-Germain” (PSG) izbraukumā piedzīvojot zaudējumu pirmajā ceturtdaļfināla cīņā. PSG viesos cīņā ar iepriekšējās sezonas čempioni Ķīles THW no Vācijas piekāpās ar 29:31 (15:14).

Krištopāns guva divus vārtus četros metienos, kā arī nopelnīja vienu dzelteno kartīti un divu minūšu noraidījumu. Parīzes vienībā rezultatīvākais ar astoņiem gūtiem vārtiem bija Dilans Naī, bet ar sešiem vārtiem izcēlās Mikels Hansens. Pašreizējai čempionei desmit vārtus iemeta Haralds Reinkinds.

Atbildes spēle notiks pēc nedēļas Parīzē. Jau ziņots, ka astotdaļfinālā PSG divu maču summā ar 68:48 pieveica Slovēnijas klubu Celjes “Pivovarna Laško”, bet Ķīles THW “play-off” pirmajā kārtā izslēdza Segedas “MOL-Pick” no Ungārijas. Latvieša Aleksandra Pētersona pārstāvētā Vācijas vienība “SG Flensburg-Handewitt” ceturtdaļfinālā mēros spēkus ar Dānijas klubu “Aalborg”. Pirmā spēle notiks ceturtdien Olborgā

Lai neaizvadītās cīņas neietekmētu komandu izredzes spēlēt izslēgšanas maču turnīrā, EHF nolēma “play-off” turnīram pielaist ne tikai abu grupu pirmo sešu vietu īpašnieces, bet visas 16 komandas. Šajā izslēgšanas spēļu formātā grupas pirmā komanda astotdaļfinālā tikās ar otras grupas astoto komandu, otrās vietas īpašniece – ar otras grupas septīto vienību un tā tālāk.

Ceturtdaļfināli tiks aizvadīti maija vidū, bet “Final 4” paredzēts jūnijā. Aizvadītās sezonas Čempionu līgas uzvarētāju Covid-19 radītās pandēmijas dēļ izdevās noskaidrot vien pērnā gada nogalē. Finālā uzvaras laurus plūca Ķīles THW, bet bronzas mačā PSG uzvarēja “Vezsprem” no Ungārijas.