Kritiens liedz Aparjodei cīņu par godalgotām vietām EČ

10/01/2021 15:08

Kamaniņas sievietēm

Latvijas kamaniņu braucēja Elīna Ieva Vītola svētdien Siguldā izcīnīja piekto vietu Pasaules kausa sestajā posmā un Eiropas čempionātā, uzreiz aiz sevis atstājot pieredzējušākās komandas biedrenes Elīzu Tīrumu un Ullu Zirni, kamēr Kendija Aparjode pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu. Vītola tika kronēta par Eiropas čempioni U-23 vecuma grupā.

Eiropas čempionātā uzvaras laurus plūca krieviete Tatjana Ivanova, kura pēc otrās vietas pirmajā braucienā nākamajā pakāpās uz pirmo. Sudraba medaļas ieguvēja Natālija Geizenbergere no Vācijas divu braucienu summā bija 0,052 sekundes lēnāka, bet bronzu izcīnījusī krieviete Viktorija Demčenko no savas tautietes atpalika 0,161 sekundi. Starp pirmo trijnieku un trim latvietēm bija vāciete Jūlija Taubica. Vītola čempionei zaudēja 0,400 sekundes, bet pirmais trijnieks bija 0,239 sekunžu attālumā. Tīrumai pret uzvarētāju bija 0,431 sekundes deficīts, bet Zirne bija 0,469 sekundes lēnāka.

Pēc pirmā brauciena vadībā bija Geizenbergere, kura Sigulda trasi veica 41,829 sekundēs. Nieka piecas sekundes tūkstošdaļas viņai zaudēja Ivanova, bet 0,053 sekundes atpalika Demčenko. No latvietēm labāko rezultātu uzrādīja komandas jaunākā dalībniece Vītola, kura līderei zaudēja 0,176 sekundes un bija piektā. Deviņas sekundes tūkstošdaļas aiz viņas bija sestās pozīcijas turētāja Tīruma, bet 0,200 sekundes no līderes atpalika Zirne, kura bija astotajā vietā. Aparjode kritienu piedzīvoja trases vidusdaļā un nesasniedza finiša līniju, tāpēc otrajā braucienā nepiedalījās. Latvijas sportiste trasi pameta pašas spēkiem.

Otrajā braucienā Ivanova finišēja pēc 41,760 sekundēm un pakāpās uz pirmo vietu summā. Geizenbergere zaudēja 0,057 sekundes un bija otrā brauciena, tāpat uz otro vietu atkāpjoties arī summā. Trešā bija Demčenko, kura zaudēja 0,113 sekundes. Vītola arī otrajā braucienā bija piektā, no uzvarētājas atpaliekot 0,229 sekundes, Tīrumai bija 0,251 sekundes deficīts un sestais labākais rezultāts, bet Zirne zaudēja 0,274 sekundes bija bija septītā. Vītola pēc sacensībām sarunā ar Latvijas Kamaniņu sporta federāciju (LKSF) atzina, ka ir ļoti priecīga par paveikto un nebija gaidījusi tik labu rezultātu.

“Es cerēju uz diviem labiem braucieniem, bet nedomāju, ka būšu visātrākā no latvietēm .Pirmais brauciens bija ne visai labs, bet otrais bija daudz labāks, to arī var redzēt pēc finiša rezultāta. Pirmajā braucienā bija nelielas kļūdas, arī starts nebija labs, bet otrajā braucienā izdevās uzraut labu startu,” LKSF citē VĪtolas teikto. Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 680 punktiem ir Geizenbergere, kura visās astoņās aizvadītajās sacensībās izcīnījusi otrās vietas. Tālāk ar 651 punktu ir Taubica, bet pirmo trijnieku ar 479 punktiem noslēdz vēl viena vāciete Dajana Eitbergere.

Tīruma ar 388 punktiem ir sestā, Aparjode ar 315 punktiem atrodas astotajā pozīcijā, Zirnei ir 171 punkts un 15.vieta, Sigita Bērziņa ar 91 punktu ir 25., bet Vītola ar 55 ir 35.pozīcijā. Šosezon pa vienai bronzas medaļai ir gan Tīrumai, gan Aparjodei. Tīruma trešo vietu izcīnīja Vinterbergā, bet Aparjode – Oberhofā. Zirnei augstākais sasniegums šosezon ir 13.vieta Sprinta Pasaules kausa posmā Īglsas trasē un tāda pati vieta Oberhofā. Savukārt Vītola debitēs šīs sezonas Pasaules kausa posmā.

Pagājušajā sezonā Pasaules kausa posmā Siguldā trešo vietu ieņēma Tīruma, devīto – Zirne, Aparjode ierindojās 11., bet Vītola – 12.pozīcijā. Sprinta Pasaules kausa posmā Aparjode bija ceturtā, Zirne noslēdza pirmo sešinieku, bet Tīruma ieņēma 13.vietu. Pēc dāmu sacensībām trasē dosies arī komandu stafetes dalībnieki. Šīs sacensības sāksies plkst.13.50. Sacensības tiešraidē translēs kanāls “Best4Sport TV”. Sigulda Eiropas čempionātu uzņem piekto reizi vēsturē. Pasaules kausa posma startēt pieteikušies 130 kamaniņu braucēji no 23 nācijām – 43 vīri, 37 sievietes un 25 divvietīgās ekipāžas.

Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā. Ar Jauno gadu dalībnieku pulkam pievienojusies spēcīgā ASV, bet Kanādas kamaniņu braucēji sezonu varētu uzsākt nākamajā posmā. Pēc posma Siguldā janvārī paredzēti posmi arī Oberhofā un Insbrukā, bet mēneša noslēgumā kamaniņu braucēji atgriezīsies Kēnigszē, kur norisināsies pasaules čempionāts. Sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Kamaniņas stafete

Latvijas kamaniņu braucēji Elīza Tīruma, Artūrs Dārznieks un Juris un Andris Šici svētdien Siguldā izcīnīja sudraba medaļu Pasaules kausa sestā posma un Eiropas čempionāta stafetes sacensībās. Latvijas kvartets trasi veica divās minūtēs un 13,000 sekundēs, pēc sava brauciena par 0,152 sekundēm labojot 2015.gada februāri Vācijas sportistu sasniegto rekordu. Tiesa, vēlāk par 0,167 sekundēm latviešu rezultātu uzlaboja Krievijas komanda, kuras sastāvā bija Tatjana Ivanova, Semjons Pavļičenko un Vsevolods Kaškins/Konstantīns Koršunovs. Latvija par 0,022 sekundēm apsteidza spēcīgo Vāciju, kas samierinājās ar trešo vietu.

Pasaules kausa ieskaitē startēja desmit valstis, no kurām tikai septiņas tika pie ieskaitīta rezultāta. Latvijas stafetes komanda Eiropas čempionātā pie godalgām tikusi astoņus gadus pēc kārtas, iepriekšējās četrās sezonās izcīnot bronzu. 2008. un 2010.gadā Latvijas komanda ar Šiciem sastāvā kļuva par Eiropas čempioni. Pasaules kausa kopvērtējumā pēc piecām no sešām sacensībām līdere ar 415 punktiem ir Vācija, otrā ar 375 punktiem ir Krievija, bet trešo vietu ar 330 punktiem ieņem Latvija, kas par pieciem punktiem apsteidz Austriju.

Sigulda Eiropas čempionātu uzņēma piekto reizi vēsturē. Pasaules kausa posma startēt pieteicās 130 kamaniņu braucēji no 23 nācijām – 43 vīri, 37 sievietes un 25 divvietīgās ekipāžas. Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā. Ar Jauno gadu dalībnieku pulkam pievienojusies spēcīgā ASV, bet Kanādas kamaniņu braucēji sezonu varētu uzsākt posmos Vācijā. Pēc posma Siguldā janvārī paredzēti posmi arī Oberhofā un Insbrukā, bet mēneša noslēgumā kamaniņu braucēji atgriezīsies Kēnigszē, kur norisināsies pasaules čempionāts. Sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Bobslejs

Vācijas bobsleja pilota Frančesko Frīdriha vadītā četrinieku ekipāža svētdien Vinterbergas trasē izcīnīja uzvaru Pasaules kausa sacensībās un Eiropas čempionātā, kurā šajā nedēļas nogalē nepiedalījās Latvijas bobslejisti. Frīdrihs, kurš startēja kopā ar stūmējiem Torstenu Margisu, Kandiju Baueru un Aleksandru Šilleru, bija pārliecinoši labākais abos braucienos, neatstādams sāncenšiem nekādas cerības.

Sudraba medaļu izcīnīja austriešu pilots Benjamins Maiers, kurš divu braucienu summā bija 0,76 lēnāks, bet trešais ar 0,95 sekunžu deficītu bija krievs Rostislavs Gaitjukevičs. Tālāk sekoja divas Vācijas ekipāžas ar pilotiem Johannesu Lohneru un Kristofu Haferu, bet pirmo sešinieku noslēdza krieva Alekseja Stuļņeva vadītais četrinieks. Eiropas čempionātā piedalījās tikai 13 ekipāžas.

Šīs bija sezonas pirmās četrinieku sacensības, līdz ar to kopvērtējumā piloti ieņem atbilstošas pozīcijas svētdien izcīnītajām. Sestdien Frīdrihs/Margiss triumfēja divnieku sacensībās. Jau ziņots, ka Latvijas bobsleja izlase dažu inficēšanās gadījumu ar Covid-19 dēļ uz PK izcīņas posmu Vinterbergā nedevās. Komanda plāno atgriezties sacensību apritē šī gada trešajā PK posmā – Kēnigszē trasē Vācijā, kur sacensības notiks 23.un 24.janvārī.

Latvija un Vācija ir bijušas vienīgās valstis šīs sezonas Pasaules kausa posmos, kuras startē ar trim ekipāžām. Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Tiesa, Siguldas trase šobrīd nav piemērota bobsleja četrinieku sacensībām, tāpēc Latvijā vienā posmā norisinājās divas vīru divnieku sacensības. Un arī divās sacensību nedēļās Insbrukā bobslejisti katru nedēļu aizvadīja divas sacensības divniekiem. Turpinājumā paredzēti posmi Sanktmoricā un Kēnigszē, bet sezonas noslēgums būs Insbrukā, kas kalendārā aizvietojusi 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu trasi.

Pieslēgties

Dienas fokusā

09/03/2021 08:07

Balcers palīdz “Sharks” panākt izlīdzinājumu, komanda tiek pie panākuma (VIDEO)

Latvijas hokejists Rūdolfs Balcers pirmdien rezultatīvi piespēlēja Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, Sanhosē “Sharks” izlīdzinot rezultātu un vēlāk uzvarot pagarinājumā. Balcera pārstāvētā Sanhosē “Sharks” mājās ar 3:2 (0:1, 1:1, 1:0,…