Krīze Francijas futbolā: Šeihu miljardieri varētu pamest PSG

Neimārs, PSG, sportazinas.com
Foto: EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Francijas futbola granda Parīzes “Saint-Germain” īpašnieki nav apmierināti ar komandas sniegumu UEFA Čempionu līgā, bet tas nav vienīgais iemesls, kādēļ komandas vadība varētu pārskatīt savu ilgtermiņa stratēģiju, pat klubu pārdodot, vēsta Francijas laikraksts “Le Parisien”.

Laikraksts ziņo, ka PSG īpašnieki vairs nevēlas tērēt tik milzīgas naudas summas kā līdz šim.

“Le Parisien” raksta, ka PSG pēc 2022. gadā paredzētā Pasaules kausa, kas aizritēs Katārā, pārstās Parīzes vienību finansēt superkluba līmenī, un tikšot izskatīta iespēja komandu pārdot. Pagaidām PSG var kalpot kā labs marketinga instruments Katāras futbola reklāmai, bet pēc čempionāta, visticamāk, naudas tērēšana apstāsies.

Jau kluba iegādes brīdī, 2011.gadā, tika nostādīts mērķis: uzlabot Katāras uzņēmēju imidžu un izveidot sakarus Eiropas futbola pasaulē, tomēr PSG īpašnieces – “Qatar Sports Investments” vadītājs Hamads Al-Tani ir neapmierināts rezultātiem.

No iegādēs brīža klubs jaunu spēlētāju piesaistei iztērējis 1,2 miljardus eiro (apmēram tikpat samaksāts nodokļos), bet galvenais sportiskais mērķis – uzvara Čempionu līgā, nav sasniegts, bet par pēdējo pilienu kalpojis zaudējums Francijas kausa izcīņā “Rennes” vienībai, kuras budžets ir 68 miljoni eiro salīdzinājumā ar 500 miljoniem PSG kontos.

Tāpat Al-Tani nav apmierināts ar attieksmi no Francijas un Eiropas futbola funkcionāru puses.

Francijā tiek pārmests, ka PSG neattīsta vietējo futbolu, tomēr Al-Tani ir pārliecināts, ka tieši PSG un komandas zvaigznes ir pamats, lai TV tiesības uz Francijas spēcīgāko čempionātu tiktu pārdotas dārgāk kā Spānijas vai Itālijas čempionātos. Tādējādi PSG vadītājs uzskata, ka PSG ar milzīgiem nodokļiem un vietējā čempionāta attīstīšanu ienesusi milzu naudu Francijas futbolā.

Kā zināms, pirms divām sezonām tika pārspēts pasaules rekords, kad par 222 miljoniem no “Barcelona” tika iegādāts Brazīlijas izlases uzbrucējs Neimārs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par