Krofords pārliecinoši sakauj Spensu un kļūst par neapstrīdamo čempionu pusvidējā svarā

30/07/2023 09:00
Nokopēts
Terenss Krofords un Erols Spenss

Aizvadītajā naktī Lasvegasā viena no gaidītākajām boksa cīņām amerikānis Terenss Krofords (40-0) devītajā raundā ar tehnisko nokautu devītajā raundā pieveica savu tautieti Erolu Spensu (28-1) un kļuva par neapstrīdamo pasaules čempionu pusvidējā svara kategorijā.

Pirms cīņas abu zvaigžņoto amerikāņu bokseru duelis tika raksturots kā ļoti līdzvērtīgs. Krofordam piederēja WBO josta, kamēr Spensa rīcībā bija IBF, WBA un WBC tituli, tostarp abi cīkstoņi tiek uzskatīti vieni no labākajiem “pound-for-pound” bokseriem pasaulē. Cīņas gaita par līdzvērtīgu dueli gan neliecināja. Lai gan Spenss aktīvi iesāka cīņu, Krofords spēja veiksmīgi atbildēt – tik veiksmīgi, ka jau otrajā raundā viņš Spensu pirmo reizi “nolika uz dēļiem”.

Krofords arī turpinājumā izcēlās ar fantastisku sitienu precizitāti (50,1% jeb 186 no 359), tādā veidā uz pretinieku izdarot nepārtrauktu spiedienu. Spenss centās atbildēt, taču septītajā raundā Krofords ar jaudīgiem pretuzbrukumiem lika Spensam vēl divas reizes.  Devītajā raundā šāds scenārijs atkārtojās, un, lai gan Spenss centās nepadoties un mēģināja pārliecināt tiesnesi cīņu turpināt, arbitram neatlika nekas cits, kā darīt pretējo – 35 gadus vecais Krofords ar tehnisko nokautu varēja svinēt pārliecinošu uzvaru.

Krofords ieguva visas četras “lielās” boksa jostas un kļuva par neapstrīdamo čempionu pusvidējā svarā.”Kā jau teicu iepriekš – par pasaules čempionu tituliem tikai sapņoju,” pēc cīņas teica Krofords. “Esmu sasniedzis pārāk daudz. Kad kāpu pa savām karjeras kāpnēm, neviens man neticēja, taču tas mainījās. Es gan vēlos pateikties Spensam un viņa komandai, jo bez viņa nekas no tā nebūtu bijis iespējams.”

Tikmēr 33 gadus vecais Spenss šis bija pirmais zaudējums karjerā. Viņš gan darīja zināmu, ka viņa plāns ir izmantot iespēju pieprasīt revanša cīņu, kas varētu notikt decembrī.

 

 

 

TOP notikumi
1
X
2
4.33
4.33
1.68
4.75
4.33
1.63
3.1
3.75
2.15
5.5
3.8
1.63
3.6
3.4
2.05
5.25
4.2
1.58
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām