Kroļļa “Spezia” nospēlē neizšķirti pret tiešo konkurenti par palikšanu A sērijā

21/05/2023 15:39
Raimonds Krollis

Itālija

Latvijas futbola izlases uzbrucējam Raimondam Krollim paliekot rezervē, “Spezia” komanda svētdien Itālijas A sērijas 36.kārtas spēlē viesos spēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) ar “Lecce” vienību, kas ir tās tiešā konkurente par neizkrišanu no augstākās līgas.

Pirmais sitiens vārtu rāmī šajā mačā tika izdarīts tikai 11 minūtes pirms pamatlaika beigām, kad sitienu izradīja “Lecce” futbolists. “Spezia” vairāk kontrolēja bumbu un izdarīja vairāk sitienu vārtu virzienā, taču vārtus gūt nespēja.

Divus mačus pirms sezonas beigām “Spezia” komanda ar 31 punktu 36 spēlēs ieņem 17.vietu 20 klubu konkurencē, par punktu apsteidzot “Verona” komandu, bet divi punkti vairāk ir šodienas pretiniecei “Lecce”. A sēriju pametīs trīs vājākās komandas.

Krollis Spēcijas kluba rindas papildināja janvārī un jau pirmajā mačā bija spēles pieteikumā, taču savu debiju, kļūstot par pirmo Latvijas futbolistu, kurš devies laukumā Itālijas A sērijā, viņš piedzīvoja 5.februārī, kad mačā pret “Napoli” 76.minūtē devās uz maiņu. Krollis līdz šim piedalījies trijās A sērijas spēlēs.

Nīderlande

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Roberts Uldriķis svētdien Nīderlandes čempionāta priekšpēdējās, 33.kārtas mačā nerealizēja 11 metru soda sitienu. Leuvardenas “Cambuur”, kas zaudējusi cerības augstākajā līgā spēlē arī nākamajā sezonā, viesos ar rezultātu 1:4 (1:3) zaudēja Roterdamas “Sparta” futbolistiem.

Uldriķim spēles astotajā minūtē bija iespēja izvirzīt viesus vadībā un gūt savus pirmos vārtus sezonā, taču viņš nerealizēja 11 metru soda sitienu. Pēc tam sekoja stūra sitiens, Marko Tolam panākot 1:0 viesu labā. Tiesa, puslaika otrajā pusē Koki Saito, Mihaels Pinto un Džošua Kitolano 12 minūtēs panāca 3:1 “Sparta” labā, bet 50.minūtē ceturtos vārtus mājiniekiem guva Juness Namli.

Sākumsastāvā maču sākušais Uldriķis laukumā bija visas 90 minūtes. Leuvardenas komanda ar 16 punktiem 33 mačos ierindojas pēdējā pozīcijā 18 vienību konkurencē un jau pēc 31.spēļu kārtas zaudēja cerības nosargāt vietu Nīderlandes spēcīgākajā futbola līgā. “Cambuur” piedzīvojusi deviņus zaudējumus pēc kārtas.

Pagājušajā sezonā Uldriķa pārstāvētā komanda Nīderlandes virslīgā ieņēma devīto vietu 18 komandu konkurencē. Latviešu uzbrucējs 21 spēlē izcēlās ar septiņiem gūtiem vārtiem, bet šajā sezonā viņš pagaidām ir bez precīziem sitieniem.

Čehija

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Dāvis Ikaunieks svētdien devās laukumā uz maiņu Čehijas līgas mačā, viņa pārstāvētajai “Jablonec” svinot uzvaru un nosargājot vietu augstākajā līgā. “Jablonec” mājās ar rezultātu 1:0 (1:0) pārspēja “Brno” futbolistus.

Vienīgie vārti tika gūti 28.minūtē, kad pēc centrējuma soda laukumā precīzu sitienu ar galvu izdarīja Jans Krāls. Ikaunieks spēlē iesaistījās 76.minūtē un kompensācijas laikā tika pie dzeltenās kartītes.

Turnīra tabulā “Jablonec” pēc 30 spēļu kārtām ar 35 punktiem ieņēma 11. vietu 16 komandu vidū un meistarsacīkstes turpina otrajā grupā par vietas saglabāšanu līgā, kurā ar 40 punktiem atrodas otrajā pozīcijā. Pārspēļu zona ir deviņus punktus aiz muguras, taču sezonā palikušas vairs tikai divas spēles.

Polija

Latvijas futbola izlases uzbrucēja Vladislava Gutkovska pārstāvētā Čenstohovas “Rakow” svētdien izcīnīja savu pirmo uzvaru Polijas čempiones statusā. Ekstraklases pirmspēdējās, 33.kārtas spēlē “Rakow” viesos ar 2:1 (0:1) uzvarēja Plockas “Wisla”. Gutkovskis spēlē iesaistījās 73.minūtē, kad laukumā devās uz maiņu pie rezultāta 0:1. Spēles 81. un 85.minūtē vārtus guva Vladislavs Kočergins.

Tikmēr pussarga Andreja Cigaņika pārstāvētā Lodzas “Widzew” izbraukumā ar rezultātu 1:3 (1:2) zaudēja Radomas “Radomiak”. Cigaņiks, kuram šoreiz tika uzticēta spēlēšana kā labās malas uzbrucējam, laukumā bija līdz 83.minūtei, kad tika nomainīts.

Jau ziņots, ka pussargaKristera Tobera pārstāvētā Gdaņskas “Lechia”, kam vairs nav cerību saglabāt vietu ekstraklasē, savā laukumā ar 1:0 pārspēja Polijas kausa ieguvēju Varšavas “Legia”. Tobers laukumā pavadīja visu maču.

“Rakow” ar 74 punktiem 33 spēlēs turnīrā tabulā ir pirmajā vietā un jau nodrošinājusi čempionu titulu. “Widzew” ar 41 punktu ir 11., bet “Lechia” ar 30 punktiem ieņem 17.pozīciju 18 komandu konkurencē. Iepriekšējā sezonā par čempioni kļuva Poznaņas “Lech”.