Krollis beidzot tiek pie iespējas, Gutkovskis gūst vārtus latviešu duelī un strauji tuvojas Polijas titulam

28/04/2023 23:57
Raimonds Krollis

Itālija

Šovakar Itālijas A sērijas 32. kārtas mačā Latvijas izlases uzbrucēja Raimonda Kroļļa pārstāvētā “Spezia” ar 0:2 atzina “Monza” pārākumu.

Spēcijas komanda jau pirmajā puslaikā nonāca iedzinējos, “Monza” labā vārtus gūstot Patrikam Čurijam. Lai gan bija nepieciešams atspēlēties, “Spezia” nespēja pārņemt iniciatīvu mačā.

Otrā puslaika 80. minūtē rīkojās Spēcijas galvenais treneris, pēc vairāk nekā divu mēnešu pārtraukuma laukumā sūtot Krolli. Latvietis ātri palīdzēja izveidot momentu, savā pirmajā pieskārienā atstājot bumbu kolumbietim Kevinam Aguelo, kurš gan iespēju nespēja pārvērst vārtu guvumā. Mača izskaņā “Spezia” uzbrukumā spēlēja ļoti vāji un iekrita aizsardzībā, kompensācijas laikā intrigu izkliedējot “Monza” spēlētājam Karlosam Augustu, kurš dubultoja viesu pārsvaru.

Krollis uz “Spezia” soliņa bija pavadījis 10 mačus pēc kārtas, kamēr pati komanda pēc šīs neveiksmes nonākusi bīstami tuvu izkrišanas zonai. “Spezia” šobrīd ar 27 punktiem ieņem 17. vietu, kamēr 18. pozīcijā esošā “Verona” atpaliek tikai par punktu un savu 32. kārtas maču tā aizvadīs tikai svētdien, spēkojoties ar citu izkrišanas zonā esošo komandu “Cremonese”.

Polija

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis guva savus astotos vārtus šosezon viņa pārstāvētās Čenstohovas “Rakow” uzvarā savā laukumā pār pussarga Kristera Tobera pārstāvēto Gdaņskas “Lechia” Polijas ekstraklases 30.kārtas spēlē. “Rakow” mājās svinēja uzvaru ar 4:0.

Gutkovskis laukumā devās 65.minūtē, izceldamies ar kompensācijas laika pirmajā minūtē gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli. Tobers cīņu uzsāka viesu komandas pamatsastāvā un laukumā pavadīja visu maču. Spēles 45.minūtē vārtus guva Fabians Pjaseckis, 76.minūtē izcēlās Vladislavs Kočergins, bet 81.minūtē 3:0 Čenstohovas vienības labā pēc Gutkovska piespēles panāca Jannis Papanikolau.

“Rakow” ar 71 punktu 30 spēlēs turnīrā tabulā ir pirmajā vietā, četras kārtas pirms turnīra beigām vicelīderi Varšavas “Legia” apsteidzot par 11 punktiem. Andreja Cigaņika pārstāvētā Lodzas “Widzew” ar 38 punktiem 29 cīņās ir astotā, bet “Lechia” ar 26 punktiem 30 mačos ieņem 17.pozīciju 18 komandu konkurencē un no neizkrišanas zonas atpaliek sešus punktus.