Krosbijs vs Ovečkins. Pirmo spēli uzvar “Penguins”

28/04/2017 09:24
Aleksandrs Ovečkins, sportazins.com

Nacionālās hokeja līgas (NHL) divu spilgtāko zvaigžņu duelī Sidnijs Krosbijs ceturtdien izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem, palīdzot Pitsburgas “Penguins” komandai Stenlija kausa izcīņas Austrumu konferences pusfināla pirmajā duelī sakaut Aleksandra Ovečkina pārstāvēto Vašingtonas “Capitals”.

Pašreizējā Stenlija kausa glabātāja “Penguins” viesos svinēja uzvaru ar 3:2 (0:0, 2:1, 1:1), sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Krosbijs abus vārtus guva otrā periodā sākumā, piedevām izcēlās 52 sekunžu laikā. Vispirms viņš izmantoja izgājienu divatā pret vienu aizsargu, bet pēc tam bija precīzs no tuvas distances. Tiesa, Ovečkins nepalika parādā un otrā perioda beigās rezultātu samazināja līdz minimumam, izdarot spēcīgu un precīzu metienu no zonas vidus.

Trešā perioda devītajā minūtē cits “Capitals” krievu leģionārs Jevgēņijs Kuzņecovs panāca neizšķirtu 2:2, pēc aizsarga Meta Niskanena teicamas piespēles metot jau tukšā vārtu stūrī. Tomēr pēdējais vārds piederēja Pitsburgas vienībai, jo nepilnas astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām precīzs bija Niks Bonino, kurš izslidoja vienatnē uz “Capitals” vārtsarga Breidena Holtbija vārtiem.

“Abos vārtu guvumos lieliski nospēlēja partneri, īstajā brīdī atdodot piespēli,” komandas biedrus uzslavēja “Penguins” kapteinis Krosbijs, kurš regulārajā čempionātā bija līgas labākais snaiperis ar 44 precīziem metieniem, bet tagad “play-off” izcīņā ir guvis četrus vārtus.

“Capitals” šajā mačā izdarīja vairāk metienu (35:21), tomēr teicami spēlēja “Penguins” vārtsargs Marks Andrē Flerī, kurš sešus metienus, no tiem četrus spēlējot bez nūjas, atvairīja spēles pēdējās trīs minūtēs, kad “Capitals” izdarīja lielu spiedienu uz pretinieku vārtiem.

“Mums bija daudz izdevību, izdarījām daudz labu lietu, taču ne tik daudz, lai uzvarētu,” atzina Vašingtonas kluba galvenais treneris Berijs Trocs.

Krosbijs un Ovečkins tiek uzskatīti par šīs desmitgades spožākajām NHL zvaigznēm, ko abi ir apliecinājuši ar savu rezultativitāti, taču līdz šim lielākus panākumus ir guvis tieši Krosbijs, kurš ar “Penguins” divas reizes izcīnījis Stenlija kausu, kamēr Ovečkins un “Capitals” līdz finālam tā arī nav tikuši.

Sērijas otrā spēle Vašingtonā tiks aizvadīta sestdien.

Abas komandas Stenlija kausa izcīņas Austrumu konferences pusfinālā tikās arī pērn, kad ar 4-2 uzvarēja “Penguins”, pēc tam tiekot arī pie kārotā kausa.

Tikmēr citā Austrumu konferences pusfināla pirmajā duelī Otavas “Senators” savās mājās ar 2-1 (0:0, 1:1, 1:0) uzvarēja Ņujorkas “Rangers”, sērijā panākot 1-0.

Kanādas galvaspilsētas klubs atspēlējās no 0:1, vārtus gūstot Raienam Dzingelam un Ērikam Kārlsonam, kurš uzvaras ripu iemeta četras minūtes un 11 sekundes pirms pamatlaika beigām, kamēr “Rangers” rindās izcēlās Raiens Makdonahs.

Tikmēr par spēles pirmo zvaigzni tika atzīts “Senators” vārtsargs Kreigs Andersons, kurš atvairīja 34 no 35 metieniem, kamēr viņa kolēģim Henrikam Lundkvistam Ņujorkas kluba cietoksnī nācās tikt galā ar 43 pretinieku raidījumiem, taču zviedrs divas reizes bija bezspēcīgs.

Arī šajā sērijā otrais mačs notiks sestdien.

LETA jau ziņoja, ka Rietumu konferencē pēc pirmajiem mačiem

Edmontonas “Oilers” ir vadībā ar 1-0 pret Anaheimas “Ducks”, bet Nešvilas “Predators” ar tādu pat rezultātu uzvar Sentluisas “Blues”.