Krūmiņš ar precīzu tālmetienu nodrošina Latvijai trešo uzvaru četros mačos

25/07/2021 16:49
Edgars Krūmiņš

Latvijas 3×3 basketbola izlase šodien Tokijas olimpisko spēļu ceturtajā mačā ar rezultātu 21:18 apspēlēja Japānu, gūstot trešo uzvaru turnīrā. Uzvaru mūsējiem ar precīzu tālmetienu nodrošināja Edgars Krūmiņš.

Dienas pēdējā spēlē bija pagājušas vien 15 sekundes, kad pēc Čavara metiena no groza apakšas un tālmetiena rezultāts jau bija 3:0. Brīdi vēlāk Čavars izcēlās ar bloķētu metienu, taču mājinieki nepadevās un pēc trim Keisei Tominagas tālmetieniem rezultāts bija 6:6.

Rjuto Jasuoka ar vēl vienu tālmetienu panāca 8:6, bet Krūmiņa atbildes divpunktu metiens deva 9:8 pārsvaru jau Latvijai. Tobrīd spēlētas bija vien divas minūtes un četras sekundes. Pēc nepilnām četrām spēlētām minūtēm latviešiem jau bija sešas personiskās piezīmes. Tas noveda pie diviem iemestiem soda metieniem japāņiem, kuri pēc Jasuokas tālmetiena panāca 14:12.

Pēc Lasmaņa tālmetiena un metiena no groza apakšas latvieši panāca 16:14. Uz diviem Tomojas Očiai tālmetiena soda metieniem Lasmanis atbildēja ar bumbas triecienu grozā no augšas – 17:16. Izšķirošo grozu ar tālmetienu iemeta Krūmiņš, kad Miezim bija brīvs ceļš uz grozu, taču viņš piespēlēja komandas biedram.

Latvija realizēja 11 no 15 viena punkta metieniem (pretiniekiem – 4/11), kā arī piecus no 14 tālmetieniem (Japānai – 5/11). Latvieši ne reizi nemeta soda metienus, bet japāņiem precīzi bija visi četri mēģinājumi. Latviešiem bija vairāk rezultatīvu piespēļu (piecas pret Japānas vienu), bloķētu metienu (5:0), piezīmju (8:4) un mazāk kļūdu (3:7).

Lasmanim šajā mačā septiņi punkti un labākais +/- rādītājs +6, par punktu mazāk Miezim, kuram arī trīs rezultatīvas piespēles, bet pa četriem punktiem sakrāja Krūmiņš un Čavars, kuram arī četri bloķēti metieni, divas rezultatīvas piespēles un četras atlēkušās bumbas. Pretinieku rindās Tominaga guva deviņus punktus, bet Jasuoka – sešus punktus.

Latvijas izlase ar trim uzvarām četrās spēlēs grupā ieņem otro vietu aiz Serbijas, kura uzvarējusi visās četrās spēlēs. Trīs uzvaras ir arī Nīderlandei, pa divām – Beļģijai un Polijai, pa vienai – Japānai un OKR komandai, bet bez uzvarām ir Ķīna.

Jau ziņots, ka pirmajā turnīra mačā Latvija ar 21:14 uzveica Poliju, tad ar 20:21 piekāpās Beļģijai, kam sekoja panākums ar 18:17 pret Ķīnu. Vēl Latvijai atlikušas trīs apakšgrupas spēles pret ROC komandu, galveno turnīra favorīti Serbiju un Nīderlandi. Olimpiskais 3×3 basketbola turnīrs, kurā Latvijai ir cerības cīnīties par medaļām, risināsies līdz 28.jūlijam.

3×3 basketbola turnīrā ir tikai viena grupa, kurā cīnās astoņas vienības. “Play-off” iekļūs sešas labākās, kuras sacīkstes turpinās 1/4 finālā, taču divas spēcīgākās pēc grupu turnīra izlaidīs ceturtdaļfināla fāzi un automātiski sasniegs pusfinālu.