Krūmiņš “nodod uguņus”, izslēdz mājiniekus un ieved Latviju pusfinālā

27/07/2021 16:35
Latvijas 3x3 basketbola izlase

Latvijas 3×3 basketbola komanda ar Agni Čavaru, Nauri Miezi, Kārli Paulu Lasmani un Edgaru Krūmiņu sastāvā otrdien Tokijas olimpisko spēļu 1/4 fināla mačā ar rezultātu 21:18 apspēlēja Japānu un iekļuva sacensību 1/2 finālā. Latvijas izlases rindās dominēja Krūmiņš, kurš guva deviņus punktus.

Pusfinālā Latvija rīt plkst. 12:40 cīnīsies ar Beļģiju. Mūsējie šobrīd ir iekļuvuši labāko četriniekā, kas nozīmē, ka 3×3 basketbolisti ir pavisam tuvu, lai atnestu Latvijai pirmās Tokijas olimpisko spēļu godalgas.

Latvijas komanda realizēja 12 no 15 vienpunktu metieniem, trīs no sešiem divpunktu metieniem, kā arī visus trīs soda metienus. Tieši ar sodiņa palīdzību Latvija guva uzvaru pret Japānu, jo svarīgākajā brīdī precīzs bija Miezis, kurš mūsējiem guva uzvaru nesošo 21. punktu. Mūsējie šajā spēlē savāca astoņas atlēkušās bumbas, kamēr Japāna – četras. Tāpat Latvija kļūdījās mazāk par saviem pretiniekiem (četri pret seši).

Par spēles rezultatīvāko basketbolistu ar deviņiem punktiem kļuva Krūmiņš, septiņi punkti Lasmanim, četri – Miezim, kuram arī piecas rezultatīvas piespēles un trīs atlēkušās bumbas, kamēr Čavaram šoreiz viens gūtais punkts. Japānai astoņus punktus guva Keisei Tominaga, kurš arī trīsreiz rezultatīvi piespēlēja. Pieci punkti Rjuto Jasuokam, četri – Iram Braunam.

Pirmo punktu spēlē ar caurgājienu guva Miezis pēc spēlētām 14 sekundēm – 1:0. Latvieši spēlēja uz groza apakšu, un pēc Krūmiņa metiena Latvija panāca 4:1. Pēc Krūmiņa tālmetiena – arī 6:1 pēc spēlētas minūtes un 22 sekundēm. Tomēr Latvijai pēc nedaudz vairāk kā divām minūtēm bija jau četri noteikumu pārkāpumi, bet pēc brīža Lasmanis nopelna arī tehnisko piezīmi.

Tomēr neapturams bija Krūmiņš, pēc kura viena punkta metiena no groza apakšas Latvija pēc trim minūtēm panāca 10:4 pārsvaru. Pēc diviem precīziem tālmetieniem japāņi panāca 11:14 nepilnas sešas minūtes līdz spēles beigām. Uz vēl vienu tālmetienu Keisei Tominagas izpildījumā Lasmanis atbildēja ar gūtu grozu un iemestu soda metienu – 16:13. Spēlei turpinoties ar viena – divu punktu pārsvaru Latvijai, izšķirīgais izrādījās Japānas spēlētāja pārkāpums pret Miezi, tam esot jau septītajam. Jau pirmais no abiem soda metieniem bija precīzs un uzvaras vērtībā – 21:18.

Jau ziņots, ka pirmajā turnīra mačā Latvija ar 21:14 uzveica Poliju, tad ar 20:21 piekāpās Beļģijai, kam sekoja panākums ar 18:17 pret Ķīnu. Pēc tam tika uzveikta Japāna ar 21:18, kā arī nācās atzīt galvenās favorītes Serbijas pārākumu ar 16:22. Priekšpēdējā grupu turnīra cīņā Latvija ar 15:19 piekāpās Krievijas olimpiskās komitejas (ROC) komandai, bet pēdējā apakšgrupas cīņā ar 22:18 tika uzveikta Nīderlande.

Olimpiskais 3×3 basketbola turnīrs, kurā Latvijai ir cerības cīnīties par medaļām, risināsies līdz 28.jūlijam. 3×3 basketbola turnīrā bija tikai viena grupa, kurā cīnījās astoņas vienības. “Play-off” iekļuva sešas labākās, kuras sacīkstes turpināja 1/4 finālā, taču divas spēcīgākās pēc grupu turnīra izlaida ceturtdaļfināla fāzi un automātiski sasniedza pusfinālu.