Krusas vētras dēļ saīsina “Tour de France” posmu (VIDEO)

Tour de France, sportazinas.com
Tour de France | Foto: BBC

Nepilnus 30 kilometrus pirms līderu finiša piektdien krusas vētras dēļ tika saīsināts “” 19.posms, kas bija nozīmīgs cīņā par vietām kopvērtējumā, kur par līderi kļuvis kolumbietis Ehans Bernals no “Ineos” vienības.

Ņemot vērā sestdienas laika prognozes un iespējamos zemes nogruvumus, pēdējais kalnu posms no 130 kilometriem saīsināts uz 59, tādējādi Bernals straujiem soļiem tuvojas uzvarai kopvērtējumā.

Francijas tūre noslēgsies svētdien ar līdzenumu etapu, kurā vairs nebūs iespējams ievērojami izmainīti situāciju kopvērtējumā.

Piektdien 19.posmā riteņbraucējiem bija jāveic 126,5 kilometri, bet pēc krusas vētras sākšanās finišs tika noteikts kāpuma smailē 88,5 kilometrus pēc starta līnijas.

Kā pirmais smaili sasniedza Bernals, kurš pirms šī posma iepriekšējam līderim Žiljēnam Alafilipam zaudēja pusotru minūti. “Deceuninck – Quick Step” pārstāvošais Alafilips smailē Bernalam zaudēja divas minūtes un septiņas sekundes, tādējādi atvadījās no kopvērtējuma līdera dzeltenā krekliņa.

Šis posms bija pamatīgs trieciens mājiniekiem, jo traumas dēļ izstājās francūzis Tibo Pino no “Groupama – FDJ” komandas, kurš kopvērtējumā bija piektais.

Šajā posmā netiks kronēts uzvarētājs un aktīvākais braucējs, bet finiša laiki tiks ņemti vērā sacensību kopvērtējumā.

Bernals kļuvis par kopvērtējuma līderi un tuvāko sekotāju Alafilipu apsteidz par 48 sekundēm, bet trešo vietu ieņem kolumbieša komandas biedrs un pērnā gada čempions Džeraints Tomass no Lielbritānijas, kurš zaudē vienu minūti un 16 sekundes. Tikmēr Latvijas čempions no “Trek – Segafredo” vienības zaudē divas stundas un 22 minūtes, kas viņam dod 78.vietu.

Bernals svētdien tūres pēdējā posmā būs 22 gadus un 196 dienas vecs. Jaunāki par “Tour de France” čempioniem kronēti tikai francūzis Enri Kornē un Luksemburgas riteņbraucējs Fransuā Fabērs, taču viņi pie tituliem tika pagājušā gadsimta sākumā. Iepriekšējo reizi kāds 22 gadus vecs riteņbraucējs par tūres čempionu kļuva 1983.gadā, kad uzvarēja francūzis Lorāns Finjons.

Šogad “Tour de France” velobrauciens norisinās jau 106.reizi.

Šī gada Latvijas čempions grupas braucienā Skujiņš prestižajā velobraucienā piedalās otro gadu pēc kārtas. Pērn viņš debitēja Francijas tūrē, kurā no piektā līdz devītajam posma bija līderis kalnu karaļa ieskaitē. Augstāko vietu Skujiņš izcīnīja 15.posmā, kurā finišēja piektais, bet noslēgumā kopvērtējumā latvietis bija 82.pozīcijā.

Pērn par uzvarētāju tika kronēts brits Džeraints Tomass.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par