Krūzbergs nesasniedz finālu PČ šorttrekā 1500 metru distancē

11/03/2023 08:38
Roberts Krūzbergs

Latvijas pārstāvis Roberts Krūzbergs sestdien Seulā pasaules šorttreka čempionātā 1500 metru distances pusfinālā tika diskvalificēts un finālu nesasniedza, bet Reinis Bērziņš gandarījuma slidojumos neiekļuva pusfinālā.

Krūzbergs trešajā pusfinālā astoņu sportistu sacensībās saņēma diskvalifikāciju un finālā neiekļuva. Bērziņš gandarījuma slidojumu ceturtdaļfinālā savā slidojumā sešu sportistu vidū ar rezultātu divas minūtes un 27,968 sekundes ieņēma otro vietu, pa taisno kvalificējoties nākamajai kārtai, bet gandarījuma slidojumu pusfinālā tika diskvalificēts.

Čempionāta noslēgumā Krūzbergs ierindojās 22.vietā, bet Bērziņš – 33.vietā 50 dalībnieku vidū. Par čempionu šajā distancē sestdien kļuva dienvidkorejietis Dživons Parks, kurš finālā distanci veica divās minūtēs un 17,792 sekundēs. Otro vietu izcīnīja itālis Pjetro Sigels (2:17,898), trešo – kanādietis Paskāls Dions (2:17,986). 500 metru distancē abiem Latvijas sportistiem neizdevās iekļūt pusfinālā. Krūzbergs piecu sportistu konkurencē finišēja ceturtais ar rezultātu 40,861 sekunde, bet Bērziņš – piektais (1:13,296). Pusfinālā iekļuva četru slidojumu pirmo divu vietu īpašnieki, kā arī vēl divu ātrāko rezultātu uzrādītāji.

Meistarsacīkstes tiešraidē translē Starptautiskās Slidošanas asociācijas “YouTube” kanāls. Šī sezona Krūzbergam un Bērziņam ir labākā viņu karjerās, kā arī visu laiku veiksmīgākā Latvijas šorttreka vēsturē.

Krūzbergs sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā Monreālā uzvarēja 1000 metros un sagādāja Latvijai pirmo zelta godalgu šāda ranga sacensībās. Viņam šajā distancē šosezon izcīnītas arī pārējo divu kalumu medaļas – viena sudraba un divas bronzas. Savukārt Bērziņš ir izcīnījis divas bronzas medaļas 1500 metru sacensībās.

Sezonas kopvērtējumā Krūzbergs bija trešais 1000 metru distancē un astotais visu disciplīnu summā, bet Bērziņš 1500 metros bija ceturtais un summā ierindojās 13.pozīcijā