Krūzbergs paliek ārpus labāko divdesmitnieka PK posmā šorttrekā 1000 metru distancē

31/10/2021 15:28
Roberts Krūzbergs

Latvijas šorttrekists Roberts Krūzbergs svētdien Japānā Pasaules kausa šorttrekā otrajā posmā ierindojās 27.vietā. Krūzbergs slidojumā par vietām pirmajos divos apļos ieņēma piekto vietu, taču trešajā aplī viņš jau bija pakāpies uz otro pozīciju. Atlikušos sešus apļus Krūzbergs veica līderpozīcijā un finišēja minūtē un 27,366 sekundēs, kas ļāva ieņemt 27.vietu.

Uzvaru 1000 metru distancē izcīnīja Ķīnas sportists Žeņs Dzivei, kurš apsteidzot otrās vietas ieguvēju nīderlandieti Ichaku de Lātu par 0,236 sekundēm. Jau ziņots, ka priekšsacīkstēs Krūzbergs uzvarēja savā slidojumā ar finiša laiku viena minūte un 26,948 sekundes, droši sasniedzot pirmo kārtu, kurā Latvijas šorttrekists savā slidojumā 1000 metrus pabeidza vienā minūtē un 31,479 sekundēs. Pirmajā divniekā finišējušie sportisti, kas nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā, bija 0,724 sekunžu attālumā.

Savukārt Reinis Bērziņš savā slidojumā vienubrīd bija otrais un finišēja ceturtais, taču saņēma sodu un palika bez ieskaitīta rezultāta 1000 metru distancē. 1500 metru distancē Reinis Bērziņš sasniedza pusfinālu un izcīnīja 11.vietu, bet Krūzbergs apstājās ceturtdaļfinālā, kamēr 500 abi latvieši nepārvarēja pirmo kārtu. Pirmajā posmā gūtā savainojuma dēļ Japānā nestartēja Endijs Vīgants.

Novembra beigās nākamie posmi notiks Ungārijā un Nīderlandē. Pasaules kausa posmos sportisti cīnās par punktiem 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijā.