Kubalīkam turnīra pirmais “hat-trick”, Čehija izrāpjas no bedres un pieveic Slovēniju

18/05/2023 18:55
Dominiks Kubalīks

Čehijas hokeja izlase ceturtdien pasaules čempionāta mačā Rīgā lielu daļu bija iedzinējos pret Slovēniju, tomēr atspēlējās un, trīs vārtus gūstot Dominikam Kubalīkam, uzvarēja, kamēr Tamperē Zviedrija sagrāva Ungāriju.

B apakšgrupas mačā “Arēnā Rīga” čehi bija pārāki ar rezultātu 6:2 (0:2, 1:0, 5:0). Spēles astotajā minūtē Miha Verličs panāca 1:0 slovēņu labā, četras minūtes vēlāk vairākumā pārsvaru dubultojot Janam Urbasam. Čehi pirmos vārtus guva vien divas minūtes pirms otrā perioda beigām, kad Kubalīks realizēja vairākumu.

Trešā perioda pirmajā pusē ar 73 sekunžu starpību čehiem vārtus guva Detroitas “Red Wings” komandā spēlējošais Kubalīks un Čehijas kapteinis Romāns Červenka, bet 52.minūtē vadību nostiprināja Mihals Kempnijs. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Kubalīks raidīja ripu tukšos vārtos un nokārtoja turnīra pirmo “hat-trick”, bet pēc minūtes Jakubs Fleks panāca 6:2. Trīs vārtus guvušajam Kubalīkam šajā mačā bija četri rezultativitātes punkti, bet Kempnijam – trīs.

Slovēnija jau piektdien plkst.16.20 tiksies ar Latviju. Ar 11 punktiem četrās spēlēs pirmo vietu apakšgrupā ieņem Kanāda, desmit punkti četrās cīņās ir Čehijai, trešo vietu ar deviņiem punktiem trīs mačos ieņem Šveice, bet ceturtā ar pieciem punktiem četros dueļos ir Latvija. Aiz mājiniekiem ar četriem punktiem trīs un četrās spēlēs ir Slovākija un Norvēģija, divus punktus četrās cīņās guvusi Kazahstāna, bet bez punktiem četrās cīņās ir Slovēnija.

Tikmēr Zviedrija ar rezultātu 7:1 (3:1, 3:0, 1:0) uzvarēja Ungāriju. Zviedrijas izlasē ar diviem vārtiem izcēlās Jākobs de la Rose, vārti un divas rezultatīvas piespēles bija Lukasam Raimondam, bet četras rezultatīvas piespēles – Henrikam Tommernesam. Ungārijas izlasē vienīgos vārtus guva Rolands Kišs.

A apakšgrupā līdere ar 12 punktiem četrās spēlēs ir ASV, 11 punktus četros mačos sakrājusi Zviedrija, astoņi punkti trīs cīņās ir Dānijai, bet septiņi – Somijai. Četri punkti ir četras cīņas aizvadījušajai Francijai, divus punktus četros dueļos iekrājusi Ungārija, punkts četrās spēlēs ir Austrijai, bet Vācija pēc trīs mačiem ir tukšā.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki pār Kanādu. Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies līdz 28.maijam.