Kučvaļskai kritiens PČ īsajā programmā

foto: REUTERS/David W Cerny

Latvijas daiļslidotāja Angelīna Kučvaļska trešdien Itālijā notiekošā pasaules čempionāta īsajā programmā veica neveiksmīgu slidojumu, kurā piedzīvoja kritienu, un izvēles programma viņai ies secen.

Kučvaļska savā īsās programmas slidojumā piedzīvoja kritienu, izpildot trīskāršo tulupu un tālāk netiekot pie divkāršā tulupa. Pēcāk viņa izvairījās no vēl viena kritiena, spējot sagrupēties pēc divkāršā aksela, taču pieskaroties ar roku pie ledus. Kopumā viņas sniegums bija nepārliecinošs.

Tiesneši latviešu sportistes sniegumu novērtēja ar 35,78 punktiem, kas ir tālu no viņas personīgā rekorda īsajā programmā – to viņa uzstādīja 2016.gada Eiropas čempionātā, iegūstot 58,99 punktus.

Šobrīd Kučvaļskas rezultāts ir sliktākais starp desmit startējušām daiļslidotājām, bet uz ledus dosies vēl 27 sportistes, turklāt ar katru grupu startēs arvien spēcīgākas šī sporta veida pārstāves.

Izvēles programmai, kas notiks piektdienas vakarā, kvalificēsies 24 labākās.

Vēl trešdien plkst.19.20 tiks aizvadīta īsā programma pāriem.

Šajā pasaules čempionātā startēs arī Latvijas lielākā cerība Deniss Vasiļjevs, kuram starts īsajā programmā iecerēts ceturtdien.

Pirms gada pasaules čempionātā Kučvaļska izcīnīja 22.vietu un nodrošināja Latvijai ceļazīmi uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Tiesa, šī sezona viņai pagaidām bijusi neveiksmīga un viņa startējusi ļoti maz, iepriekšējo reizi to darot novembrī.

Neveiksmīgais sniegums un arī veselības problēmas Latvijas Slidošanas asociācijai (LSA) lika pieņemt lēmumu Kučvaļskas vietā uz Olimpiādi sūtīt vien 17 gadus veco Diānu Ņikitinu, kurai tikai nedaudz olimpiskajās spēlēs pietrūka, lai viņa tehniskajos elementos izpildītu pasaules čempionāta normatīvu. Olimpiādē jaunā daiļslidotāja ieņēma 26.vietu, netiekot pie iespējas startēt izvēles programmā.

Kučvaļska pasaules čempionātos piedalījās arī 2015. un 2016.gadā, kad ieguva attiecīgi 16. un 15.vietu. Vēl 2016.gadā viņa Eiropas čempionātā sensacionāli izcīnīja ceturto vietu, tomēr pērn startēja neveiksmīgāk un palika vien 19.pozīcijā. Šogad kontinenta meistarsacīkstēs viņa nestartēja.

Pasaules čempionāts Milānā ilgs līdz svētdienai, bet vairāki pazīstami atlēti pēc Phjončhanas olimpiskajām spēlēm ir atteikuši dalību šajās meistarsacīkstēs, piemēram, pēdējo divu Olimpiāžu čempions Juzuru Hanju no Japānas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par