Kulda atkal rezultatīvi piespēlē, “Severstal” turpina uzvaru sēriju (VIDEO)

17/01/2019 14:49

Latvijas aizsargs Artūrs Kulda ceturtdien otrajā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā pēc kārtas veica rezultatīvu piespēli, kamēr viņa pārstāvētā Čerepovecas “Severstal” guva jau sesto uzvaru pēc kārtas, bet vārtsargs Jānis Kalniņš ceturtdien laukumā devās uz maiņu Helsinku “Jokerit” spēlē.

“Severstal” viesos ar rezultātu 4:2 (1:1, 2:0, 1:1) uzvarēja Vladivostokas “Admiral”.

Kulda šajā mačā laukumā pavadīja 16 minūtes un 25 sekundes, kuru laikā metienus pa vārtiem neveica, bet bloķēja vienu pretinieku raidījumu un pielietoja vienu spēka paņēmienu. Šosezon viņš 49 spēlēs guvis divus vārtus un veicis četras rezultatīvas piespēles.

Latvietis sestajā minūtē palīdzēja Kārtera Eštonam atklāt mača rezultātu – Kulda sekmīgi nocīnījās savā laukuma pusē pie apmales, bet ripa nonāca pie Ivana Nikolišina, kurš to pāradresēja vārtu guvējam. Lai arī 18.minūtē Sergejs Koņkovs panāca izlīdzinājumu, otrajā periodā viesi no Čerepovecas ieguva divu vārtu pārsvaru un uzvaru arī nosargāja.

Pēdējos astoņos mačos “Severstal” guvusi septiņas uzvaras, tomēr no izslēgšanas turnīra zonas tā atpaliek 13 punktus.

Tikmēr citā mačā vārtsarga Kalniņa pārstāvētā Helsinku “Jokerit” izbraukumā ar rezultātu 5:4 (0:1, 1:1, 3:2, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā uzvarēja Habarovskas “Amur” hokejistus.

Kalniņš laukumā devās vien cīņas 52.minūtē, kad spēli uzsākušais “Jokerit” amerikāņu vārtsargs Raiens Zapolskis mazākumā ielaida ceturtos vārtus, tobrīd viesiem nonākot iedzinējos ar 3:4. Tiesa, tikai minūti vēlāk Stīvs Mozess rezultātu atkal līdzsvaroja.

Ne pamatlaika turpinājumā, ne pagarinājumā vārtus komandas vairs neguva, tāpēc uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienu sērijā, kur panākumu viesiem nodrošināja Braiena O’Neila sekmīgais izgājiens.

Tikmēr “Amur” realizēja vienu no saviem četriem “bullīšiem”.

Rietumu konferences un visas līgas vadībā ar 84 punktiem 49 spēlēs ir Maskavas CSKA, bet no tās par pieciem punktiem atpaliek Sanktpēterburgas SKA, kamēr trešā ar 68 punktiem 49 cīņās ir Helsinku “Jokerit”, savukārt piektā ar 58 punktiem 50 spēlēs ir uzbrucēja Mika Indraša pārstāvētā Maskavas “Dinamo”, bet sesto vietu 56 punktiem ieņem Maskavas “Spartak”, kurā spēlē uzbrucēji Mārtiņš Karsums un Kaspars Daugaviņš.

Devītā ar 48 punktiem 49 mačos ir Rīgas “Dinamo”, kas pirmajam astoņniekam zaudē trīs punktus, kamēr aiz Latvijas vienības desmitajā vietā ar 38 punktiem 50 mačos ir Čerepovecas “Severstal”.

Savukārt Austrumu konferences līderei Jekaterinburgas “Avtomobilist” ir 79 punkti 50 mačos, bet otrā ar 71 punktu ir Boba Hārtlija vadītā Omskas “Avangard”. Tikmēr devītajā vietā ar 43 punktiem 49 cīņās ir savainotā aizsarga Krišjāņa Rēdliha pārstāvētā Pekinas “Kuņluņ Red Star”, no pirmā astoņnieka atpaliekot par četriem punktiem.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 25 komandas – 12 Rietumu un 13 Austrumu konferencē.

Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm, kas ir jauns līgas rekords, jo līdz šim vairāk par 60 spēlēm sezonā vienai vienībai nav bijis.