Kulda par laiku izlasē, Nolana maģiju un uzvaras vārtiem pret Somiju

06/03/2023 11:26
Nokopēts
Artūrs Kulda

Latvijas hokeja izlasē karjeru noslēgušais aizsargs Artūrs Kulda sarunā ar “sportazinas.com” atskatījās uz valstsvienībā pavadīto laiku, kā arī atcerējās spilgtākos momentus tajā.

“Lēmums par karjeras beigām izlasē nebija spontāns. Kādu laiku to apdomāju un nolēmu paziņot pēc pamatturnīra beigām Austrijā. Uzskatu, ka tagad ir pienācis laiks to izdarīt. Izlasē esmu nospēlējis daudz maču – divas olimpiādes, pasaules čempionāti un pārbaudes spēles. Federācija manu lēmumu uztvēra ar sapratni. Mani ir 34 gadi, plānoju spēlēt vēl ilgi un tagad prioritāte ir klubu hokejs,” atklāj aizsargs.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arturs Kulda (@arturs.kulda)

“Izlasē debitēju 2006. gadā pārbaudes mačos pirms PČ Rīgā, kuram es pēc dalības treniņnometnē tiku iekļauts kā rezervists. Trenējāmies turnīra laikā un bijām gatavi spēlēt, man bija arī akreditācija un mačus tāpat apmeklēju. Plus bija “kovida” čempionāts 2021. gadā, tā kā esmu apmierināts, ka izdevies uzspēlēt mājas turnīrā Latvijas līdzjutēju priekšā,” priecīgs ir Kulda.

“Pati pirmā spēle izlasē bija pret Krieviju. Bijām daži rezervisti – es, Daugaviņš, un, ja pareizi atceros, Saulietis. Uz soliņa pat nebija vietas un mēs sēdējām uz krēsliem blakus. Ar U18 izlasi tikko bijām uzvarējuši mājās notikušo PČ pirmajā divīzijā, un [izlases galvenais treneris] Pjotrs Vorobjovs mūs uzaicināja. Trenējāmies, strādājām, centāmies. Biju ģērbts kā astotais vai devītais aizsargs, otrajā periodā teica, lai gatavojos. Nedaudz iesildījos, pietupos pie borta un aizvadīju dažas maiņas. Debija bija pret interesantu pretinieku, man bija 17 gadi, pilnas tribīnes – ir ko atcerēties,” saka hokejists.

Kulda paziņo par karjeras noslēgšanu izlasē

“Pirmais, kas nāk prātā kā spilgtākā spēle, ir mačs pret Kanādu 2014. gada Olimpiādē. Bija arī citas spēles ar interesantu scenāriju, kuras palikušas atmiņā. Bet pret Kanādu ir pati spilgtākā. Savukārt gribētos aizmirst tos mačus, kuros mums nav izdevies sasniegt tādu rezultātu, pateicoties kādam mēs varētu iekļūt PČ un OS ceturtdaļfinālā. Tāds bija, piemēram, 2018. gada olimpisko spēļu kvalifikācijas mačs, kad mēs Rīgā zaudējām Vācijai. Pilnas tribīnes, 2:2 un piecas minūtes pirms mača beigām mēs ielaidām vārtus. PČ Vācijā 2017. gadā, kad mēs bijām vadībā pret laukuma saimniekiem, bet zaudējām bullīšos. Daudzos turnīros bija tā spēle, no kuras bija atkarīgs, spēlēsim ¼ finālā vai nē. Arī Rīgā 2021. gadā zaudējām Vācijai [un neiekļuvām “play-off”]. Vēl viena spēle, kuru gribētos aizmirst, ir mačs pret Dāniju 2022. gada Olimpiādē. Varējām iekļūt ceturtdaļfinālā, bet zaudējām,” atgādina spēlētājs.

“Ja runājam par maniem goliem izlasē, tad īpaša ir ripa Somijas vārtos 2014. gada PČ Minskā. Rezultāts bija 2:2, Daugaviņš un Indrašis man atdeva piespēles metienam, somu vārtus sargāja Peka Rinne. Es iemetu, rezultāts kļuva 3:2, šī laikam bija pirmā reize, kad mēs somus apspēlējam pasaules čempionātā. Pilna arēna, fantastisks atbalsts no mūsu līdzjutējiem,” saka hokejists.

“Esmu ļoti priecīgs, ka man izdevies uzspēlēt 2014. gada Olimpiādē, jo tad atbrauca visi NHL spēlētāji un līmenis bija augsts. Lieliska gaisotne, mums izdevās iekļūt ceturtdaļfinālā un pacīnīties ar Kanādu. Ja salīdzina ar “kovida” olimpiādi Pekinā – maz līdzjutēju, visi maskās, NHL spēlētāju nav – tas viss ietekmē emocijas un atmiņas no turnīra. PČ arī bijuši dažādi, kaut kur līmenis augstāks, kaut kur zemāks. Atceros, ka 2019. gadā Slovākijā bija ļoti labs turnīrs – čehiem un zviedriem labas komandas, krieviem atbrauca visas zvaigznes,” atceras Kulda.

“Katrs treneris izlasē man kaut ko devis profesionālajā ziņā, katrs palicis atmiņā, bet ar vislielāko prieku atceros laiku ar Tedu Nolanu. Viņa komandā vienmēr bija lieliska gaisotne. Tev varēja būt sarežģīta sezona klubā, kaut kādas problēmas, bet tad tu atbrauc uz izlasi, kur visi gūst baudu no atrašanas kopā. Vispirms tas. Nolana laikā izlases kapteinis bija Sandis Ozoliņš, kara ieguldījums izlasē arī ir milzīgs. Šie iespaidi un pozitīvs deva mums iespēju aizvadīt labu turnīru, kas palicis atmiņā ar labām emocijām,” saka aizsargs.

Artūrs Kulda

“Jautrāko komandas biedru trijniekā noteikti būs Ķēniņš – vienmēr labā garastāvoklī, pats noskaņo komandu un vienkārši foršs čalis. Bet kopumā tā spēlētāju grupa, kuri tagad noslēguši karjeru izlasē, mēs vienmēr labi komunicējām – Sotnieks, Meija, Karsums, Daugaviņš, Dārziņš. Negribētos kādu izcelt, jo mēs bijām spēcīgi tieši kā komanda. Esmu ļoti priecīgs, ka man izdevies tik daudz laika pavadīt ar tādiem cilvēkiem. Spēlēt, sasniegt rezultātu, priecēt līdzjutējus un tuvos cilvēkus,” noslēdz 34 gadus vecais spēlētājs.

Kulda Latvijas izlasi pārstāvējis astoņos pasaules čempionātos (2010., 2011., 2013., 2014., 2017., 2019., 2021., 2022. gadā) un divās olimpiskajās spēlēs (2014., 2022.). 42 spēlēs pasaules čempionātos viņam desmit (6+4) punkti.

TOP notikumi
1
X
2
1.46
4.39
7.23
1.27
5.98
10.47
4.44
3.53
1.84
3.01
-
1.35
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām